Strona głównatechnologiaKarta microSD o pojemności 256 GB od Samsunga dostępna w sprzedaży

Karta microSD o pojemności 256 GB od Samsunga dostępna w sprzedaży

AUTOR

Kategorie

Samsung ogłosił, że jest gotowy do rozpoczęcia sprzedaży karty microSD o pojemności 256 GB, która zaoferuje najwyższe standardy w swojej klasie. W tej chwili największą pojemność, którą można znaleźć na rynku kart microSD jest 200 GB. Choć MICRODIA w zeszłym roku ogłosiła swoją kartę o pojemności 512 GB, ale nadal nie jest dostępna w sprzedaży.

Samsung EVO Plus 256 GB jest przeznaczona głównie dla smartfonów najwyższej klasy oraz aparatów fotograficznych, a także dronów czy 360-stopniowych kamer jak Samsung 360 Gear. Jest to karta kasy 10, która oferuje prędkość odczytu do 95MB/s i zapisu z prędkością do 90MB/s. Dzięki dużej pojemności, karta pozwala wygodnie przechowywać do 12 godzin wideo 4K lub do 33 godzin materiału Full HD. Na karcie można zapisać aż 23500 plików MP3.

Samsung EVO Plus 256 GB jest odporna na wodę (certyfikat IPx7), odporna na temperaturę, a także jest odporna na oddziaływanie magnetyczne oraz promieniowanie rentgenowskie. Będzie ona dostępna na całym świecie, w tym również w Polsce. Jej cena to około 1000 zł.

Źródło: Samsung

Author

Udostępnij