Strona głównatechnologiaKiedy najlepiej podnosić poziom Pokemonów w Pokemon GO?

Kiedy najlepiej podnosić poziom Pokemonów w Pokemon GO?

AUTOR

Kategorie

Jak wiadomo w początkowych poziomach gry Pokemon GO, dzikie pokemony nie będą miały okazałego CP. W pierwszych dniach gry każdego gracza kusi również chęć ewolucji każdego z nowo złapanych stworków oraz ulepszania ich. Do ewolucji i powiększaniu punktów CP służą ciężko zarobione – cukierki (Candy) oraz gwiezdny pył (Stardust). Nie zależy jednak “podpalać się” od początku i wstrzymać się z podnoszeniem CP w późniejszych poziomach, ponieważ łatwiej jest złapać Pokemona z wyższym CP wraz z upływem czasu. Ulepszając go od początku marnujemy tylko Candy oraz Stardust, które musimy zdobywać łapiąc dzikie stwory.

Jest kilka rzeczy, które warto rozważyć, gdy chcemy podnieść poziom Pokémona:

CP oraz HP i możliwość ilość “wolnego” miejsca na łuku koszt (Candy oraz Stardust) rzadkość Pokemona bonus STAB

Najważniejszy jest początkowy poziom HP oraz CP. Warto też zwrócić uwagę na to o ile możemy ulepszyć stworka, patrząc na łuk na nim. Najlepszymi Pokemonami do ewolucji są te, które mają około 400-900 CP. Takie będziemy mogli łapać około 20 poziomu. Po ewolucji będą one zdolne do wystawiania ich w arenach (Gymach). Na niższe nie warto tracić Candy oraz Stardust. Jedynym powodem dla, które warto ewoluować słabe Pokemony jest wbicie wyższego poziomu. Za każdą ewolucję dostajemy 500 XP oraz jeśli jest to nowy dla nas Pokemon otrzymujemy kolejne 500 XP.

Dla przykładu ewolucja dość popularnego Weedle czy Pidgey’a to koszt 12 cukierków. Warto też dodać, że za wytransferowanie Pokemona do profesora otrzymujemy 1 sztukę Candy. Ze swojej strony mogę podpowiedzieć, że najlepiej zebrać kilkanaście cukierków dla popularnych stworków i wykonać ich ewolucję jednocześnie. Jeśli mamy dostępne Lucky Egg, które utrzymuje się przez 30 minut możemy uzyskać 2 razy więcej XP, czyli ewoluując Weedle za 12 cukierków jednorazowo otrzymujemy 1000 XP.

Oto najlepsze Pokemony do obrony Gymów w tym momencie:

Dragonite Snorlax Vaporeon Clefable Wigglytuff Hypno Lapras Flareon Arcanine Venomoth Pidgeot Golem Exeggutor Golduck.

Author

Udostępnij