Strona głównatechnologiaKilka zalet grzejników aluminiowych w domu

Kilka zalet grzejników aluminiowych w domu

AUTOR

Kategorie

Grzejniki w naszym domu nie powinny być zasłaniane, dlatego też siłą rzeczy jest, że są one widoczne w każdym pokoju. Dobór grzejnika oraz ich sposób montażu jest niezwykle ważny.

Najbardziej popularnym grzejnikiem stosowanym w obecnych czasach jest grzejnik wykonany z aluminium. Nazwa może być myląca, nie są bowiem wykonane w całości z materiału, jakim jest aluminium. Zawiera w swojej budowie stopy, miedzy innymi takich pierwiastków, jak krzem i miedź.

Grzejniki aluminiowe w budowie przypominają te znane nam wszystkim starych i żeliwnych. Mają tak samo jak one budowę segmentową daje to możliwości dodawania lub odejmowania żeberek. Dzięki temu można wyregulować ich moc w zależności od wielkości pomieszczenia.

Grzejniki aluminiowe wyparły z użycia stare grzejniki żeliwne, które były ciężkie i nie wyglądały zbyt atrakcyjnie. Grzejniki aluminiowe zdecydowanie szybciej się nagrzewają.

Kolejną bardzo ważną zaletą grzejnika tego typu jest jego niewielka waga do tego umiarkowana pojemność wody, a kolejnym równie ważnym elementem jest ich gładka powierzchnia. W przypadku grzejnika żeliwnego bardzo często była ona chropowata, przez co łatwo było o zaciągnięcie np. firanki. Ważną ich cechą jest też odporność na korozję.

Innymi bardzo popularnymi grzejnikami, które stosuje się w aktualnych czasach są grzejniki stalowe. Grzejniki tego typu najczęściej stosuje się w łazienkach, a wyróżnia się grzejniki stalowe płytowe i stalowe. Grzejniki tego typu nie tylko dają przyjemne ciepło w łazience, ale także pełnią funkcję dekoracyjną w naszym domu.

Grzejniki żeliwne odchodzą w niepamięć. Do niedawna były one częstym gościem praktycznie w każdym domu. Jednakże popularność i wygoda grzejników aluminiowych sprawiło, że zostały one szybko zamienione. Nowy typ grzejników jest estetyczny, gładki, grzejniki tego rodzaju szybko się nagrzewają i są łatwe w regulowaniu. Dodatkowo mogą pełnić funkcję dekoracyjną czego nie można było powiedzieć o tych żeliwnych.

Author

Udostępnij