Strona głównatechnologiaKlawiatura Swype znika z Androida i iOS'a

Klawiatura Swype znika z Androida i iOS’a

AUTOR

Kategorie

Firma Nuance zakończyła rozwój klawiatury Swype dla systemów iOS i Android. Zaledwie 6 lat temu kupili ją za 100 milionów dolarów. Aplikację może znać wiele osób, ale również może z niej również korzystać nadal spora rzesza użytkowników. Klawiatura Swype zyskała rozgłos dzięki rozpowszechnianiu pisania za pomocą przesuwania palcem po ekranie.

Nuance planuje porzucić dalsze prace nad tą klawiaturą i skupić się na innych produktach. Jednak z technologii Swype będą oni korzystać w swoich innych aplikacjach jak integracjach z rozwiązaniami opartymi na AI. W oświadczeniu dla The Verge będzie to dotyczyło szczególnie produktów opartych na Androidzie dla klientów motoryzacyjnych.

Klawiatury Swype nie znajdziecie już w Google Play, czy App Store. Osoby, które już pobrały aplikację mogą nadal z niej korzystać i będą nadal mieli wsparcie techniczne przez kolejne kilka miesięcy.

Przesuwanie palcem po klawiaturze to już domyślna opcja podczas pisania w Androidzie. System iOS jej nie ma, ale jak widać nie cieszy się zbyt dużą popularnością.

Author

Udostępnij