Strona głównatechnologiaKomponenty 3D Touch dla ekranu OLED w iPhone 8 będą znacznie droższe...

Komponenty 3D Touch dla ekranu OLED w iPhone 8 będą znacznie droższe niż obecnie stosowane

AUTOR

Kategorie

Od kilku jak nie kilkunastu miesięcy mówi się, że iPhone 8 będzie posiadał wyświetlacz wykonany w technologii OLED. Model premium ma być również najdroższym z dotychczasowych i kosztować ponad 1000 dolarów. Jest to spowodowane wdrożeniem wielu funkcji, który dotąd nie widzieliśmy w urządzeniach Apple, ale także zastosowanie dotychczasowych, które nadal się sprawdzają.

Według chińskiego Economic Daily Times, implementacja funkcji 3D Touch do ekranu OLED wymaga nieco innej techniki niż w przypadku ekranów LCD. W przypadku dotychczasowego rozwiązania 3D Touch jest jest umieszczone bezpośrednio na panelu LCD, a wyświetlacze OLED wymagają dodatkowej warstwy szkła na przedniej i tylnej stronie panelu w celu wzmocnienia konstrukcji.

Podobno również cena cena komponentów wzrasta o 150 % w przypadku rozwiązań OLED. TPK Holdings i General Interface Solution obecnie żądają od Apple 7-9 dolarów, a cena ma wzrosnąć do 18-22 dolarów na jeden komponent. Oczywiście zastosowanie paneli OLED w iPhone 8 nie zostało jeszcze potwierdzone, więc nie możemy być pewni również i tej informacji.

Źródło: Digitimes

Author

Udostępnij