Strona głównatechnologiaKoncept Microsoft Surface Phone z 6-calowym ekranem

Koncept Microsoft Surface Phone z 6-calowym ekranem

AUTOR

Kategorie

O Surface Phone od Microsoft mówi się już od kilku lat, ale nadal nie poznaliśmy żadnych szczegółów dotyczących planów na rozwój zupełnie nowej i ekskluzywnej linii smartfonów firmy z Redmond. Biorąc pod uwagę aktualny stan systemu Windows Mobile i jak bardzo pozostaje w tyle za Androidem i iOS’em będzie bardzo ciężko przekonać konsumentów, że warto jednak zastanowić się nad zakupem słuchawki od Microsoftu. Nowe koncepty pozwalają nam spojrzeć jak mógłby wyglądać Surface Phone.

Linia tabletów Surface cieszy się dużą popularnością i gdyby smartfony również trzymały ten sam poziom, to wiele osób mogłoby zainteresować się ich zakupem. Najnowsze rendery stworzył polski projektant Bartłomiej Tarnowski. Różnią się one znacznie od poprzednich konceptów. W komplecie widzimy fizyczną klawiaturę wraz z podstawką oraz rysik.

Przy 6-calowym ekranie ciężko byłoby korzystać na co dzień z fizycznej klawiatury, ale byłby to ciekawy dodatek do urządzenia. Bardziej przydatnym okazałby się zapewne “Surface Pen”. Również fajny elementem byłaby podstawka, szczególnie dla osób, które uwielbiają wszędzie oglądać filmy.

Na bokach widzimy też czujniki, które zastąpiłyby fizyczne przyciski. Ekran zajmowałby miejsce od krawędzi do krawędzi, co wpływa na estetykę i całkowite wykorzystanie powierzchni urządzenia.

Źródło: concept-phones

Author

Udostępnij