Strona głównatechnologiaKoszt dokupienia zgubionej słuchawki AirPods to 69 dolarów

Koszt dokupienia zgubionej słuchawki AirPods to 69 dolarów

AUTOR

Kategorie

Od wczoraj, również w Polsce można już bez problemu kupić bezprzewodowe słuchawki AirPods od Apple. Nie należą one do najtańszych, ponieważ cena dla naszego rynku wynosi 799 zł. Powodem wielu obaw jest oczywiście bardzo prawdopodobna możliwość zgubienia jednej ze słuchawek. CO możemy zrobić w takim przypadku i ile będzie to nas kosztowało? Na amerykańskiej stronie Apple możemy poznać orientacyjne ceny wymiany poszczególnych elementów zestawu AirPods. Niestety cen nie znajdziemy na polskiej stronie Apple.

Za 799 zł w przypadku Polski (160 dolarów w USA) dostajemy parę słuchawek AirPods wraz ze specjalnym pudełkiem, które służy do ich ładowania. Apple daje możliwość dokupienia jednej słuchawki lub pudełka, bez konieczności ponownego zakupu całego zestawu. W przypadku zgubienia jednej ze słuchawek AirPods, użytkownik będzie musiał za nią zapłacić $69, czyli około 300 złotych. Taka sama cena obowiązuje w przypadku pudełka, bez którego nie naładujemy słuchawek.

Wymiana baterii w ramach gwarancji będzie kosztować 49 dolarów zarówno dla słuchawki (jedna sztuka) jak i pudełka. Zestaw AirPods objęty jest roczną gwarancją (w UE zapewne dwuletnią) i po tym okresie, koszt naprawy wyniesie $69. Wszystkie ceny podane są bez podatku, a więc są one jeszcze wyższe. Koszty przesyłki w przypadku USA wynoszą niecałe 7 dolarów.

Źródło: PocketNow, GSMArena, Apple

Author

Udostępnij