Strona głównatechnologiaKtóry dysk wirtualny wybrać?

Który dysk wirtualny wybrać?

AUTOR

Kategorie

Przez ostatnie lata chmury do przechowywania plików stały się popularnym nośnikiem danych i na rynku wyrosło kilka firm oferujących takie usługi. Jednak tylko garstka świadczy je na najwyższym poziomie. Które wirtualne dyski są najlepsze i oferują swoje usługi po najlepszej cenie? Spróbuje przedstawić cechy wybranych chmur, a wyboru możesz dokonać sam.

Najwięksi oferują też kilka gigabajtów za darmo, które w zupełności mogą wystarczy, ale jeżeli zechcemy wykupić więcej powierzchni w każdej chwili możemy zmienić swój plan.

iCloud

To oferta przeznaczona jest wyłącznie dla użytkowników sprzętu Apple. Każdy dostaje 5 GB za darmo wraz z założeniem konta. Dodatkowe miejsce trzeba wykupić zgodnie ze stawkami miesięcznego abonamentu. Niewątpliwą przewagą nad pozostałymi chmurami w stawce jest wykonywanie kopii zapasowej na bieżąco. Wszystkie dane automatycznie kopiowane są do iCloud’a, jeżeli tylko sobie tego zażyczymy.

5 GB – bezpłatnie 50 GB – 0,99 €/miesięcznie 200 GB – 2,99 €/miesięcznie 1 TB – 9,99 €/miesięcznie Google Drive

Jeden z najbardziej uniwersalnych dysków. Aplikację Google Drive znajdziemy na Android(co jest oczywiste), iOS oraz skorzystamy z usług na każdym komputerze. Darmowy plan oferuje nam 15 GB za darmo na przechowywanie swoich plików. Największa pojemność jaką możemy wykupić to aż 30 terabajtów.

15 GB – bezpłatnie 100 GB – 1,99$/miesięcznie 1 TB – 9,99$/miesięcznie 10 TB – 99,99$/miesięcznie 20 TB – 199,99$/miesięcznie 30 TB – 299,99$/miesięcznie Dropbox

Chyba jeden z najbardziej znanych graczy na rynku. Oferuje swoje aplikacje na trzy platformy mobilne – Android, iOS, Windows, co czyni go niezwykle uniwersalnym wirtualnym dyskiem.

2 GB – bezpłatnie 1 TB – 9,99$/miesięcznie Microsoft OneDrive

Microsoft oferuje bardzo konkurencyjne ceny w stosunku do tych oferowanych przez konkurencje. Z usług chmury OneDrive skorzystamy na trzech systemach mobilnych, PC, komputerach Mac oraz konsoli Xbox. Podobnie jak w iCloud bezpłatny plan to 5 GB, wcześniej było to 15 GB. Dodatkowo od 1 TB abonenci dostają pakiet Office.

5 GB 50 GB – 1,99$/miesięcznie 1 TB – 6,99$/miesięczni + pakiet Office 365 na jeden komputer 1 TB – 9,99$/miesięcznie + pakiet Office 365 na pięć komputerów PC.

Author

Udostępnij