Strona głównatechnologiaLaptop 2 w 1- czy warto i jaki wybrać?

Laptop 2 w 1- czy warto i jaki wybrać?

AUTOR

Kategorie

Coraz więcej osób staje przed dylematem wyboru laptopa lub tabletu. Urządzenie dwa w jednym jest więc swego rodzaju kompromisem dla osób, które chętnie korzystają z tabletów, ale chcą mieć również funkcjonalność, jaką oferują laptopy. Komputery przenośne, które można łatwo i sprawnie przekształcać w laptopy, sprawdzą się zarówno w pracy codziennej, biurowej, ale również jako rozrywka- do oglądania filmów lub grania w gry.

Wybór urządzenia dwa w jednym.

Jeśli poszukujemy takiego komputera, musimy wiedzieć, że istnieją dwa rodzaje takich urządzeń. Pierwszy to tak zwane laptopy konwertowalne, czyli takie, które posiadają specjalny zawias, pozwalający na odchylenie ekranu tak, by stał się tabletem. Kolejnym rodzajem są tablety hybrydowe, a więc takie, które umożliwiają całkowite odłączenie monitora od urządzenia, dzięki czemu mamy tablet plus osobno klawiaturę od naszego laptopa. To, na jakie urządzenie się zdecydujemy zależy tylko i wyłącznie od nas. Dużym plusem tabletów lub laptopów hybrydowych jest to, że są bardzo lekkie, dzięki czemu mogą stanowić w pełni mobilne urządzenie do pracy lub rozrywki.

Komputery te mają bardzo smukłą obudowę, są niewielkiej wagi, a przy tym ich procesory są obecnie bardzo wydajne. Można więc tratować taki komputer jako pełnoprawne urządzenie do pracy codziennej, gdziekolwiek tylko się znajdujemy. W obecnych czasach, kiedy praca zdalna staje się coraz popularniejsza może to być bardzo dobre rozwiązanie do każdego, kto ceni sobie mobilność.

Systemy operacyjne w laptopach dwa w jednym.

Najlepszym z możliwych wyborów przy takich urządzeniach będzie Windows 10 lub też Windows 10 Pro. Dlaczego? Przede wszystkim przez wzgląd na swój uniwersalizm. W systemach dostępne są edytory tekstu, programy multimedialne i wszystko to co potrzebne nam do obsługi sieci internetowej. Mamy więc, dzięki zastosowaniu Windowsa, w pełni sprawne narzędzie do codziennych aktywności. System jest w pełni kompatybilny z najnowszymi grami oraz aplikacjami, a zainstalowanie bardziej profesjonalnego oprogramowania, na przykład do użytku biznesowego, również nie stanowi większego problemu. Przy wyborze laptopa warto zwrócić również uwagę na akumulator, tutaj sprawa jest prosta, im większy tym lepszy. Większa pojemność akumulatora pozwoli nam na znacznie dłuższą pracę na jednej baterii, zabierając urządzenie ze sobą nie będziemy musieli martwić się o to, że się nagle rozładuje.

Takie urządzenie to doskonały kompromis między potrzebami typowymi dla laptopa, a funkcjonalnością, która cieszy nas w tabletach.

Author

Udostępnij