Strona głównatechnologiaLEAGOO Elite 1 - niedrogi smartfon z 3 GB pamięci RAM

LEAGOO Elite 1 – niedrogi smartfon z 3 GB pamięci RAM

AUTOR

Kategorie

Sama nazwa LEAGOO, tak samo jak mi, może Wam nic nie mówić. Jednak jak można się spodziewać jest to marka pochodząca z Chin. Usłyszałem ostatnio bardzo ciekawe zdanie, że na rynku urządzeń mobilnych za parę lat pozostaną tylko Apple, Samsung oraz chińscy producenci. Ta teza może okazać się prawdą, chociażby patrząc na obecny stan rzeczy, gdzie mało znane marki atakują praktycznie każdy segment smartfonów i tabletów, a ich jakość wcale nie odstaje od sprawdzonych marek.

LEAGOO Elite 1 to kolejny przykład, że smartfon z solidnymi parametrami nie musi kosztować zbyt wiele. Posiada on 5-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1920 x 1080. Pod jego maską pracuje 8-rdzeniowy układ MTK6753 z grafiką Mali-T720, który wspomagany jest przez 3 GB pamięci RAM. Pliki i multimedia możemy przechowywać na 32 GB powierzchni, którą możemy rozszerzyć za pomocą karty microSD o kolejne 32 GB. Niestety bateria ma tylko 2300 mAh pojemności.

Konfiguracja przedniego i tylego aparatu to odpowiednio – 13 Mpix i 16 Mpix. Tylny aparat wspomaga autofokus oraz dwutonowa lampa błyskowa. LEAGOO Elite 1 wyposażony jest w czytnik linii papilarnych. Działa pod kontrolą systemu Android 5.1 Lollipop.

Dostępny jest w trzech kolorach – białym, czarnym oraz złotym. Aktualnie możemy go kupić w sklepie Everbuying za około 170 €, czyli ok. 750 zł.

Author

Udostępnij