Strona głównatechnologiaLG V30S ThinQ i V30S+ ThinkQ z nowymi wariantami pojemności i kolorami

LG V30S ThinQ i V30S+ ThinkQ z nowymi wariantami pojemności i kolorami

AUTOR

Kategorie

Nowy flagowiec LG V30s został już oficjalnie zapowiedziany. Jedyną nowością i zmianą wobec modelu V30 jest platforma AI, która ma być czynnikiem wyróżniającym ten telefon. Techniczne rzecz biorąc LG prezentuje dwa urządzenia – V30S ThinQ i V30S+ ThinkQ. Oba mają po 6 GB pamięci RAM, ale różnią się pojemnością, która odpowiednio wynosi 128 GB i 256 GB. Nowością są też nowe wersje kolorystyczne: New Maroccan Blue i New Platinum Gray, ponieważ starsze warianty nie będą dostępne dla tych modeli.

W nazwie pojawia się zwrot ThinQ i jest to nowa sztuczna inteligencja LG. Będzie to jednym słowem asystent cyfrowy, podobny do Bixby od Samsunga, który ma wspierać użytkownika w każdym ruchu na telefonie. Jak chociażby AI CAM, które będzie działać w interfejsie aparatu V30s. Funkcja ma rozpoznawać obiekty robionego zdjęcia i dostosowywać ustawienia aparatu. Do wyboru ma kategorie: portret (osoba), zwierzę, miasto/budynek, kwiat, wschód słońca, zachód słońca, jedzenie i krajobraz.

Opcja QLens ma rozpoznawać konkretne obiekty na zdjęciu, wyszukiwać je w internecie i porównywać ceny. Może czytać też kody QR. Ma ona za zadanie komunikować się z inteligentnymi urządzeniami (IoT) jak pralki, piekarniki, czy lodówki.

ThinkQ jest zintegrowane z Google Assistant, a więc bez problemu można za pomocą głosu poprosić o wykonanie zdjęcia, wyszukanie informacji o danej rzeczy lub sprawdzenie stanu naszego inteligentnego sprzętu domowego. Platforma sztucznej inteligencji od LG trafi również w przyszłości do wszystkich jednostek V30.

LG V30S ThinQ oraz V30S+ ThinkQ pojawią się w przyszłym miesiącu na wielu rynkach. Nie znamy jeszcze cen. Będą one też zastępowały modele V30 i V30+ w przypadku kilku państw, ale w niektórych będą sprzedawane jednocześnie.

Źródło: GSMArena

Author

Udostępnij