LG znika na dobre

AUTOR

Kategorie

LG to jedna ze starszych i bardziej rozpoznawalnych marek smartphonów. W ostatnich latach urządzeń tej firmy na rynku pojawiało się jednak coraz mniej, a w 2021 roku, postanowiła ona ogłosić rezygnację z udziału w tym segmencie rynku. Właścicieli telewizorów, pralek, suszarek i całej masy innych urządzeń uspakajamy – decyzja dotyczy tylko telefonów komórkowych i nie będzie miała konsekwencji dla posiadaczy innych przedmiotów. Czego jednak mogą spodziewać się użytkownicy smartphonów? Czy zostają pozostawieni na pastwę losu? Co z zakupionymi już urządzeniami?

Inne priorytety

Pogłoski o rzekomym wycofywaniu się LG z produkcji smartphonów były słyszalne już od samego początku 2021. Z końcem marca marka postanowiła uciąć spekulacje i potwierdzić coraz powszechniejsze plotki. Choć oficjalnym powodem wycofania się, było skupienie na częściach do samochodów elektrycznych, zestawach smart, robotach przemysłowych, sztucznej inteligencji w przemyśle oraz platformach i usługach biznesowych, to dociekliwi twierdzą, że krok ten wynika z niskich zysków, a nawet strat przy produkcji urządzeń mobilnych. Bieżący rok w deklaracjach spółki miał być pierwszym, w którym saldo nie byłoby już ujemne. Czy to nastąpi? Raczej nie.

Nie zostaniesz sam

Użytkowników smartphonów niepokoić może fakt wycofania się z tego segmentu rynku w kontekście braku dalszego wsparcia. Na szczęście producent deklaruje wypełnienie obietnic złożonych przy sprzedaży smartphonów i wsparcie, które potrwa jeszcze od dwóch do trzech lat dla najnowszych modeli. Posiadacze telefonów tej marki otrzymają więc jeszcze aktualizację do Androida 11, a także Androida 12 i prawdopodobnie 13, pod warunkiem że Google utrzyma dotychczasowe tempo ich wydawania. Deklaracja producenta może cieszyć, jako że jednym z największych problemów firmy było właśnie zapewnianie czasowych i dopracowanych aktualizacji.

LG gości na rynku od 1947, a urządzenia do telekomunikacji produkuje od 2005. Odejście z rynku marki o takim prestiżu zawsze spotka się z silną reakcją konsumentów, a LG jest dodatkowo bardzo zasłużone dla wprowadzania innowacyjnych rozwiązań. To właśnie za sprawą tej marki pojawiły się ekrany 21:9 i 18:9, nagrywanie FullHD, ale też takie klasyki jak wielordzeniowy procesor w telefonie, ekran pojemnościowy, czy możliwość wybudzenia ekranu podwójnym stuknięciem palca. Gdyby nie ten producent, być może obecne urządzenia wyglądałyby inaczej niż te, którymi się posługujemy, a podstawowe funkcje byłyby nam nieznane.

A czy ty, miałeś kiedykolwiek telefon LG?

Author

Udostępnij