Strona głównatechnologiaLG zrezygnowało z zakrzywionego ekranu OLED w LG G6

LG zrezygnowało z zakrzywionego ekranu OLED w LG G6

AUTOR

Kategorie

Według raportu z Korei Południowej, LG zrezygnowało z zakrzywionego wyświetlacza OLED w przyszłorocznym modelu G6. Źródła branżowe donoszą, że LG zastosuje płaski panel LCD jak ma to miejsce do tej pory we wszystkich wypuszczonych już smartfonach.

Rzekomym powodem tej decyzji wiąże się z brakiem możliwości dostarczenia odpowiedniej ilości wyświetlaczy OLED przez LG Display. Byłoby to możliwe tylko wtedy, gdyby nowy sprzęt produkcyjny został zainstalowany w w zakładzie produkcyjnym wyświetlaczy LG w mieście Gumi. Nastąpi to dopiero w drugiej połowie 2017 roku, a więc za późno, ponieważ wprowadzenie LG G6 jest planowane na pierwszą połowę przyszłego roku.

Raport wskazuje również, że metalowy korpus LG G6 może mieć wykończenie z elementami hartowanego szkła. Mówi się również, że firma LG opracowała technologię rezonansowego bezprzewodowego ładowania magnetycznego, która prawdopodobnie nie będzie gotowa w czasie premiery LG G6. Podobno ta technologia obsługuje bezprzewodowe ładowanie wielu smartfonów w odległości około 2-3 cm od ładowarki.

Źródło: PhoneArena, Chosun

Author

Udostępnij