Strona głównatechnologiaMicrosoft kupiło SwiftKey za 250 milionów dolarów

Microsoft kupiło SwiftKey za 250 milionów dolarów

AUTOR

Kategorie

Wydaje się, że Microsoft znalazł inny sposób na dotarcie do użytkowników mobilnych patrząc na to jak mało istotnym jest dziś Windows Phone na rynku. Kilka dni temu otrzymaliśmy informację, że Microsoft przygotowuje własne klawiatury dla systemów Android i iOS. Jak się okazuje to za mało dla firmy z Redmond. Właśnie kupili oni SwiftKey za 250 milionów dolarów.

Jeżeli nie wiesz co to SwiftKey to bardzo popularna klawiatura na wspomniane platformy mobilne. W tej chwili liczba instalacji wynosi około 300 milionów. O fakcie zakupu donosi Financial Times. Obie firmy jeszcze nie ogłosiły informacji o transakcji, ale oficjalne potwierdzenie ma nastąpić jeszcze w tym tygodniu.

Microsoft jest już w posiadaniu klawiatury WordFlow dostępnej na chwilę obecną wyłącznie na Windows Phone. Wkrótce zostanie wydana na ekosystemy Apple i Google. Microsoft być może planuje wykorzystać SwiftKey do opanowania tego rynku wykorzystując ‘sztuczną inteligencję’ tej klawiatury, która potrafi przewidzieć przyszłe słowa.

Author

Udostępnij