Strona głównatechnologiaMicrosoft prezentuje nowe Surface Pro oraz rysik Surface Pen

Microsoft prezentuje nowe Surface Pro oraz rysik Surface Pen

AUTOR

Kategorie

Firma Microsoft ogłosiła właśnie swój nowy tablet Surface Pro i jest on następcą modelu Surface Pro 4 z ubiegłego roku. Został praktycznie całkowicie odmieniony i posiada nowe podzespoły, nowy ekran, nowe akcesoria, a także oprogramowanie. Nowy Surface Pro jest najcieńszy i najlżejszy z dotychczasowych tabletów od Microsoftu, a jego grubość wynosi 8.5 mm, a waga wynosi około 770 gramów (zależności od wariantu).

Tablet posiada 12,3-calowy wyświetlacz PixelSense o rozdzielczości 2736 x 1824, gęstości 267 ppi i proporcjach 3:2. Nowy Surface Pro będzie dostępny w wariantach z procesorami siódmej generacji Intel “Kaby Lake” Core m3, Core i5 lub Core i7.

https://www.youtube.com/watch?v=TwWs2jIy4js

Model Core m3 jest dostępny tylko w jednej konfiguracji z 4 GB pamięci RAM, 128 GB pamięci flash i technologią Intel HD Graphics 615. Z kolei model Core i5 oferowany jest w dwóch konfiguracjach, z 4 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wbudowanej lub 8 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci masowej z technologią Intel HD Graphics 620. Najwyższy model z Core i7 jest dostępny w trzech konfiguracjach: 8 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci flash, 16 GB pamięci RAM i 512 GB, a także 16 GB pamięci RAM i 1 TB, a wszystkie są z technologią Intel Iris Plus Graphics 640. Najtańszy wariant to koszt rzędu 799$, a więc ponad 3 tysięcy złotych. Ceny za lepiej wyposażone modele mogą być nawet kilkukrotnie wyższe.

Wszystkie warianty Surface Pro posiadają złącza USB 3.0, mini DisplayPort, czytnik kart microSDXC i gniazdo słuchawkowe.Najciekawsze jest jednak to, że nowy tablet Microsoftu nie posiada złącza USB typu C lub nawet Thunderbolt, a zastosowała własne o nazwie Surface Connect. Z tyłu znajdziemy 8-megapikselowy aparat, a z przodu 5-megapikselową jednostkę. Surface Pro posiada podwójny mikrofon oraz nowe głośniki stereofoniczne 1,6 W z Dolby Audio Premium. Wszystkie modele Surface Pro będą działać na systemie Windows 10.

Microsoft zaprezentował także nowy rysik Surface Pen, który jednak nie będzie dostarczany z nowym tabletem. Ma on 4096 punktów nacisku, a opóźnienie zostało zmniejszenie do 21 milisekund. Będzie sprzedawany oddzielnie, podobnie jak Apple Pencil i jego cena wyniesie 99 dolarów. Microsoft ogłosił również nowe klawiatury Signature Type Covers, które będą dostępne w takich samych kolorach jak Surface Pro, a ich cena wyniesie 129 dolarów. Oprócz tego zaprezentowany stacje dokujące, które będą w stanie obsłużyć dwa monitory 4K oraz posiadają 4 porty USB. Do łączenia służy właśnie specjalne Surface Connect.

https://www.youtube.com/watch?v=TCTExFYvL1g

Źródło: GSMArena

Author

Udostępnij