Strona głównatechnologiaMicrosoft sprzedaje oddział Nokia za 350 milionów dolarów!

Microsoft sprzedaje oddział Nokia za 350 milionów dolarów!

AUTOR

Kategorie

Zaledwie kilka dni temu pojawiła się plotka prosto z Chin, z której mogliśmy dowiedzieć się, że Microsoft planuje sprzedaż oddziału mobilnego Nokia produkcyjnemu gigantowi jakim jest Foxconn. Dziś Microsoft oficjalnie ogłosił porozumienie pomiędzy oboma firmami, a kwota transakcji wyniesie 350 milionów dolarów.

W ramach umowy, Foxconn otrzyma prawo do korzystania z marki Nokia w telefonach oraz będzie mogła również przejąć kontrolę nad oprogramowaniem i serwisami oraz przejąć wszelkich dotychczasowe umowy z klientami. Foxconn wejdzie również w posiadanie zakładu produkcyjnego firmy Microsoft w Hanoi, w Wietnamie. Według zapowiedzi Microsoftu, około 4500 pracowników będzie mieć możliwość dołączenia do Foxconn lub jej spółek zależnych.

Microsoft zapowiada, że cała transakcja zostanie zamknięta w drugiej połowie tego roku po dogadaniu wszystkich szczegółów i załatwieniu wszystkich formalności jak zwykle bywa w przypadku takich fuzji.

Mimo sprzedaży oddziału mobilnego, Microsoft zapewnił fanów smartfonów z systemem Windows, że nadal będzie rozwijał Windowsa 10 Mobile. Ponadto, firma twierdzi, że będzie nadal wspierać użytkowników telefonów Lumia oraz słychawek od firm trzecich takich jak Acer, HP, Alcatel czy VAIO.

Plotki głoszą, że pozostała część pracowników skupi się na tworzeniu zupełnie nowej linii Microsoft Surface, czego oczywiście nie potwierdza spółka z Redmond.

Źródło: Microsoft

Author

Udostępnij