Strona głównatechnologiaNa co zwracać uwagę przy wyborze drukarki?

Na co zwracać uwagę przy wyborze drukarki?

AUTOR

Kategorie

Posiadanie drukarki w domu, nawet bardzo budżetowej, to dobry pomysł. Nawet, jeśli drukujemy czy skanujemy coś rzadko, to mimo wszystko zawsze warto mieć taki sprzęt na wszelki wypadek. Na rynku dostępny jest cały ogrom modeli drukarek i trudno może kompletnemu laikowi podjąć dobrą decyzję. W takim razie, na co zwracać uwagę przy wyborze drukarki, żeby niepotrzebnie nie przepłacić i cieszyć się dobrym sprzętem przez wiele lat?

Zweryfikuj podstawowe funkcje

Zanim zaczniesz szukać idealnej drukarki, najpierw zadaj sobie pytanie, czego od niej oczekujesz: czy potrzebuje tylko drukarki, czy też skanera? Obecnie za bardzo niewielkie pieniądze można kupić sprzęt, który i skanuje, i drukuje, a do tego jeszcze kopiuje. Warto zweryfikować również kwestię łączności bezprzewodowej i innych metod, na które można drukować przy pomocy danego urządzenia (czyli na przykład czy można podłączyć do niego pendrive’a).

Kiedy już spodoba Ci się jakiś model, nie polegaj na zapewnieniach producenta, a sprawdź, co na jego temat sądzą eksperci. Szczegółowa recenzja danej drukarki, taka jak ta dostępna tutaj: https://techpolska.pl/recenzja-hp-deskjet-3639-budzetowej-drukarki-wielofunkcyjnej/, pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości i sprawdzić, czy dany produkt jest rzeczywiście warty zakupu.

Oceń szybkość druku

Inna drukarka nada się do użytku domowego, gdzie większość osób nie drukuje setek stron dziennie, a inna do użytku biurowego, gdzie ważna jest szybkość i wydajność. W przypadku tanich drukarek szybkość druku nie powala i wynosi średnio kilkanaście stron na minutę, co w domu powinno się sprawdzić, ale w biurze już niekoniecznie.

Warto zwrócić uwagę także na to, jakie optymalne miesięczne zużycie zaleca producent. Osoby bardziej wymagające będą musiały zazwyczaj zainwestować w droższą drukarkę, aby zdołała ona spełnić ich oczekiwania.

Sprawdź kwestię tuszu

Zawsze koniecznie sprawdź, zwłaszcza, jeśli jest to drukarka budżetowa, jaki tusz jest do niej potrzebny, ile on kosztuje i czy musi to być tusz oryginalny, czy można oszczędzić stosując zamiennik. W przypadku tańszych drukarek może się bowiem okazać, że co prawda sama drukarka będzie tania, ale tusz do niej bardzo drogi, co sprawi, że ostatecznie nie będzie opłacalna.

Rzetelnych informacji na temat rodzaju akceptowanego przez daną drukarkę tuszu warto szukać w recenzjach publikowanych przez godne zaufania portale, na przykład tutaj: https://techpolska.pl/recenzja-hp-deskjet-3639-budzetowej-drukarki-wielofunkcyjnej/. Jest to aspekt, którego nie należy pomijać.

Author

Udostępnij