Strona głównatechnologiaNajlepsze głośniki komputerowe

Najlepsze głośniki komputerowe

AUTOR

Kategorie

Dobrej jakości głośniki komputerowe zwielokrotnią wrażenia podczas słuchania muzyki, oglądania filmów oraz grania w gry komputerowe. Poniżej przedstawione zostały dwa modele, które zazwyczaj nie są brane pod uwagę przy wyborze zestawu audio do komputera. To jednak bardzo dobry sprzęt, który zaskoczy niejednego, a gwarancją świetnego brzmienia są już same marki renomowanych producentów.

Harman Kardon Soundstick III – system multimedialny z subwooferem., świetny stosunek cena/jakość

  • Przezroczyste osłony i obudowa głośników zapewniają oszałamiający, ultranowoczesny wygląd
  • Fizycznie regulowane kolumny z 8 wbudowanymi głośnikami
  • Gniazdo stereo minijack zapewniające wszechstronną łączność

Harman Kardon jest jednym z głównych graczy na rynku konsumenckich, elektronicznych systemów głośnikowych. Ich Soundsticks III jest oszałamiający wizualnie dzięki ultranowoczesnemu kształtowi i przezroczystej obudowie. Centralnym elementem systemu jest 20-watowy subwoofer, którego niskotonowy głośnik jest skierowany w dół, co według producenta i recenzentów zapewnia precyzyjny dźwięk o niskich i średnich częstotliwościach.
Na zestaw składają się także dwa głośniki satelitarne z fizycznie regulowaną podstawą, która pozwala dostosować kierunek dźwięku, jaki dostarczają ich 8 głośników. Kolumny wykorzystujące taką mnogość przetworników nie są często spotykane, jest to jednak droga do zrekompensowania dość małej średnicy pojedynczego głośnika. W połączeniu z subwooferem zapewniają czysty dźwięk o mocy 40 W.

Harman Kardon Soundsticks III ma wyjście stereo minijack w standardzie 3,5mm. Oznacza to, że możesz podłączyć zestaw do komputera, a także podpiąć do innego urządzenia, aby odtwarzać muzykę z odtwarzacza MP3, przenośnego odtwarzacza CD lub podobnego telefonu komórkowego.

Koszt takiego zestawu, który z pewnością przykuje uwagę wielu osób ze względu na nietuzinkowy design, to nieco ponad tysiąc złotych.

JBL Soudnar 5.1 – potężny dźwięk w jakości premium prosto z Twojego komputera

  • Dolby Digital z Dolby Logic II i DTS
  • Obsługuje 10-calowy subwoofer skierowany w dół
  • Zawiera dwa odłączane głośniki bezprzewodowe do odtwarzania dźwięku przestrzennego

JBL to prawdziwy gigant w branży elektroniki użytkowej. Ich JBL Bar 5.1 został pierwotnie zaprojektowany do użytku z telewizorem z płaskim ekranem. Sprawdza się jednak znakomicie również w połączeniu z komputerem! Jest to dokładnie ten rodzaj sprzętu audio, który chcesz zamontować na ścianie, aby przesyłać strumieniowo dźwięk i jeszcze bardziej polubić filmy z komputera.

Listwę dźwiękową (soundbar) JBL Bar 5.1 można zamontować na ścianie lub ustawić pod monitorem komputera,. Ten system jest również wyposażony w subwoofer, którego potężny – 10-cio calowy niskotononowy głośnik jest skierowany w dół. Takie rozwiązanie zapewnia potężne niskie tony, które są priorytetem dla graczy i entuzjastów muzyki. Na każdym końcu głównej listwy dźwiękowej soundbara znajdują się odłączane głośniki bezprzewodowe, które można umieścić w dowolnym miejscu, w którym chcesz odtworzyć dźwięk przestrzenny. Po odpięciu od soundbara są gotowe do działania, ich bateria wystarczy na 10 godzin pracy na jednym ładowaniu.

Warto również zauważyć, że JBL Bar 5.1 został zaprojektowany do łączenia z urządzeniami 4K. Posiada również możliwość bezprzewodowego przesyłania muzyki za pośrednictwem sygnału Bluetooth.

Cena to około 2500 złotych.

Author

Udostępnij