Strona głównatechnologiaNajnowszy Xbox series X - cechy, opis, porównanie z innymi modelami

Najnowszy Xbox series X – cechy, opis, porównanie z innymi modelami

AUTOR

Kategorie

Xbox to bardzo ceniona na świecie konsola, która daje graczom szereg ciekawych możliwości. Użytkownicy pokochali to urządzenie m.in dlatego, że mogą odtwarzać na nim wiele ciekawych gier. Propozycje kierowane są zarówno dla młodych, jak i nieco starszych graczy. Różnorodna tematyka oraz możliwość gry pojedynczej, kooperacji czy rywalizacji w sieci dodatkowo ulepsza odbiór zabawy. Jedną z najnowszych produkcji marki jest Xbox serii X. Czym on się wyróżnia? Jakie nowe technologie zastosowano w tej konsoli? Jak przedstawia się na tle swoich poprzedników? Czy warto zainwestować w tego rodzaju sprzęt?

Cechy najnowszej konsoli Xbox serii X

Najnowszy model Microsofta to przede wszystkim 8 rdzeniowy, bardzo szybki i wydajny procesor. Wydajność ta to zasługa również innowacyjnego interfejsu API, który umożliwia informatykom i programistom pełne kontrolowanie wszelkich procesów i działań. Wielkim plusem jest pojemny dysk SSD oraz nieskomplikowana możliwość poszerzenia jego pamięci. Zaletą tego modelu jest także możliwość odtwarzania poszczególnych gier w rozdzielczości 4K przy 120 klatkach na sekundę. Tak wyświetlany obraz daje niesamowite wrażenia podczas rozrywki.

Ważnym czynnikiem jest także moc obliczeniowa mechanizmu, której wielkość wyraża się w 12 teraflopach. Czyni to tego Xboxa najmocniejszym mechanizmem spośród wszystkich istniejących konsol. Model serii X posiada niezwykle wysoką przepustowość pamięci. Jedną z jej najciekawszych funkcji jest możliwość odtwarzania wstecznego – czyli użytkownicy starszych modeli będą mogli “odpalać” gry dedykowane poprzednim urządzeniom. Jest to ogromny plus i zaleta tej konsoli.

Różnice pomiędzy konsolą Xbox sieries X, a jej poprzednikami

Pierwszą oraz najbardziej widoczną różnicę można wychwycić w budowie sprzętu. Najnowszy model Xboxa posiada zupełnie inną konstrukcję. Obudowa urządzenia jest dedykowana pionowemu ułożeniu – jednak można ją również ustawić poziomo – o kształcie wieży, tzw. konstrukcja typu tower. Sprawia to, że jej design jest nieco odświeżony, jak również nowoczesny.

Najnowsza generacja urządzenia z pewnością daje korzystniejsze efekty pod względem odbieranej grafiki oraz dźwięku. Lepsza jakość obrazu i wysoka rozdzielczość umożliwiają prowadzenie rozgrywek na jeszcze wyższym poziomie. Xbox X jest nieco cichszy w swojej pracy co może dla wielu graczy stanowić dodatkowy atut.

Kolejną znaczącą różnicą jest cena sprzętu. Najnowszy produkt Microsofta nieco przewyższa kosztami swoich poprzedników. Cena jest obecnie około dwóch razy większa, jednak dla koneserów i miłośników technologicznych nowinek wysoka cena jest warta nowego nabytku. Konsola jest niezwykle funkcjonalna, a gra na niej sprawia jeszcze większa przyjemność i frajdę.

Zmiany doczekał się także kontroler nowej wersji konsoli. Choć nie są one zbyt wielkie, to jednak nieco usprawniają użytkowanie pada. Poprawie uległ krzyżak znajdujący się po lewej stronie, jak również utworzono dodatkowy przycisk “share”. Dolna powierzchnia pada jest chropowata co znacznie poprawia komfort trzymania. Kontroler nie wyślizguje się z ręki i nie zmienia niespodziewanie swojego położenia.

Czy warto kupić konsolę Xbox serii X?

Nowy model konsoli Xbox to propozycja dla osób, które cenią sobie szybkość ładowania gier, wydajność, a przede wszystkim odbiór wizualny i graficzny. Jest to idealny wybór dla osób podążających za duchem czasu. Na korzyść produktu przemawia również jej funkcjonalność. Zestaw ten może służyć nie tylko do rozrywki jaką jest gra. To również domowe centrum multimedialne wyposażone w różnego rodzaju aplikacje mobilne, usługi smart czy odtwarzać Blu-ray. Warto zastanowić się także na wyborem tego modelu, gdyż korzystając niego gracze mogą sięgnąć nawet po starsze tytuły gier dedykowane niegdyś tylko poprzednim modelom.

Po wielu recenzjach i opiniach użytkowników na temat nowo powstałego urządzenia można wywnioskować, iż jest to trafione rozwiązanie, która spodoba się wielu pasjonatom gry oraz miłośnikom produktów od Microsofta.

Author

Udostępnij