Strona głównatechnologiaNASA zaprasza na pokład sondy, która leci w stronę Słońca

NASA zaprasza na pokład sondy, która leci w stronę Słońca

AUTOR

Kategorie

Wiadomo, że wszyscy ekscytujemy się tym co robi Elon Musk i SpaceX. Trochę w cień usunięta została rządowa agencja NASA, ale jak widać chcą z niego wyjść. Trzeba przyznać więc, że nowa akcja marketingowa może spodobać się wszystkim i słusznie.

NASA oferuje wyprawę sondą Parker Solar Probe, która wyruszy w stronę Słońca. Jej start odbędzie się już latem tego roku, a wraz ze sobą zabierze kartę pamięci, gdzie może znaleźć się Twoje nazwisko. Wystarczy zarejestrować się na specjalnej stronie.

Sonda jest rozmiarów niewielkiego auta, a jej kompozytowa tarcza o grubości 11 cm jest w stanie wytrzymać temperaturę 1 400°C. Ma ona ochronić wnętrze sondy i jej wszelkie czujniki przed promieniowaniem słonecznym. Parker Solar Probe ma dotrzeć z prędkością 700 000 km/h do atmosfery Słońca i znaleźć się nawet 6 km nad jej powierzchnią. Czujniki mają zbadać wiele parametrów jak pole magnetyczne, czy tez proces powstawania wiatru słonecznego.

Okno startowe dla rakiety rakiety Delta IV-Heavy, z której ma wystartować sonda będzie trwać od 31 lipca do 19 sierpnia. Podróż do celu ma potrwać 7 lat.

Zgłoszenia przyjmowane są na tej stronie do 27 kwietnia. Podając swój adres e-mail dostajemy certyfikat ze swoim nazwiskiem.

Author

Udostępnij