Strona głównatechnologiaNastolatka zmarła po porażeniu prądem przez wadliwy kabel do iPhone 6

Nastolatka zmarła po porażeniu prądem przez wadliwy kabel do iPhone 6

AUTOR

Kategorie

Słysząc o wybuchających telefonach, które w zasadzie nie powinny zawodzić od raz na myśl przychodzi nam używanie nieoryginalnych kabli czy ładowarek do ładowania. Często tanie zamienniki są niebezpieczne i wiele osób się już przekonało w przypadku smartfonów z Androidem jak i iPhone’ów. Często używamy tańszych akcesoriów w tym drugim przypadku, ponieważ oryginalne kable są bardzo drogie i to samo dotyczy produktów sprawdzonych firm trzecich.

Kilka lat temu w wyniku incydentu z porażeniem prądem stewardessę, która odbierała połączenie na swoim iPhone 5, Apple umożliwiło bezpłatną wymianę ładowarek na oryginalne. Dotyczy to m.in. USA, Chin, czy Wielkiej Brytanii.

Niestety teraz mamy raport o kolejnym przypadku. 14-letnia Wietnamka została porażona przez prąd podczas snu, a przyczyną był postrzępiony kabel podłączony do jej iPhone’a 6. Policja twierdzi, że Le Thi Xoan podłączyła oficjalną ładowarkę Apple i położyła ją na biurku jak każdej nocy. Izolacja w jej przewodzie była uszkodzona i odsłaniała wewnętrzne kable. Nastolatka podczas snu musiała dotknąć ich i dopiero rodzice znaleźli ją nieprzytomną. Natychmiast udali się do szpitala, ale niestety lekarze uznali ją za zmarłą.

Może to być przestroga dla wielu z nas, tym bardziej patrząc na jakość oryginalnych kabli Apple. Bardzo często i dość szybko potrafią się one zużyć. Efektem tego są przetarcia zewnętrznej izolacji przy końcówce Lighting. To samo może dotyczyć też nieoryginalnych kabli, niezależnie od ich jakości i ceny.

Źródło: YahooUK, PhoneArena

Author

Udostępnij