Strona głównatechnologiaNokia 6 podobno przetrwa ekstremalne warunki

Nokia 6 podobno przetrwa ekstremalne warunki

AUTOR

Kategorie

Nokia wielu starszym osobom (dziwnie to brzmi) kojarzy się przede wszystkim z prostymi telefonami komórkowymi, które na tamte czasy były bardzo zaawansowane technologicznie, ale przede wszystkim wyróżniała je wytrzymałość. Każdy chyba zna żarty o Noki 3310, czyli kultowym telefonie, które nie jest w stanie nic zniszczyć.

Jak zapewne wiecie marka Nokia ponownie wkracza na rynek mobilny po przejęciu jej przez firmę HMD Global, a pierwszym owocem tego przedsięwzięcia jest Nokia 6 z systemem Android Nougat, która została zaprezentowana wczoraj. Pewnie każdy zastanawia się, czy nowy produkt będzie choć w małej mierze dorównywał wytrzymałością swoim bardzo starym poprzednikom z lat świetności. Oto krótka odpowiedź na to pytanie:

Tuż po zaprezentowaniu Nokii 6, oficjalne konto firmy na portalu Weibo poinformowało, że jest to urządzenie klasy średniej, ale oferuje konstrukcję ciała klasy wojskowej. Jest ono podobno w stanie wytrzymać wiele ekstremalnych sytuacji w trudnych warunkach. Według tego postu Nokia 6 jest w stanie wytrzymać skrajne temperatury, wysoką wilgotność, śnieg, wodę oraz wiele innych.

Wysoka jakość wykonania od zawsze była domeną marki Nokia i wygląda na to, że HMD Global Oy nadal chce utrzymać ten sam wysoki poziom. Nokia 6 trafi do sprzedaży już niedługo za pośrednictwem chińskiego sklepu JD.com, ale nie wykluczone, że wkrótce pojawi się również w innych miejscach. Cena smartfonu to 1699 CNy, czyli około 980 złotych.

Źródło: GizmoChina

Author

Udostępnij