Strona głównatechnologiaNokia D1C na AnTuTu. Kilka szczegółów specyfikacji

Nokia D1C na AnTuTu. Kilka szczegółów specyfikacji

AUTOR

Kategorie

W miniony weekend mogliśmy zobaczyć smartfon Nokia D1C, który został przetestowany w Geekbench. Wiadomo, że zgodnie z umową zawartą w 2014 roku, Nokia nie mogła produkować telefonów pod własną marką, ale wszystko zmieniło się wraz z początkiem tego roku, kiedy ten zakaz przestał obowiązywać. W 2016 roku Microsoft sprzedał cały swój oddział mobilny, wraz z prawami do marki Nokia, chińskiemu gigantowi Foxconn.

Według różnych plotek jeszcze w tym roku możemy zobaczyć, aż trzy nowe smartfony Nokia z Androidem na pokładzie. Dwa z nich mają być flagowymi urządzeniami, a trzeci może to być właśnie D1C. Test Geekbench ujawnił, że urządzenie będzie zasilane przez chipset Snapdragon 430, który ma być wspomagany przez 3 GB pamięci RAM. Ostatnio Nokia D1C przeszła również test w AnTuTu, który ujawnia więcej szczegółów specyfikacji tego telefonu.

Pod maską znajdziemy wspomniany chipset Snapdragon 430 z ośmioma rdzeniami oraz grafiką Adreno 505 oraz 3 GB pamięci RAM. Nokia D1C ma oferować ekran o rozdzielczości 1080 x 1920, ale nie znamy jeszcze jego wielkości. Pojemność wewnętrzna wynosi 32 GB, a konfiguracja aparatów to 13-megapikseli i 8-megapikseli. Wszystko to będzie działać pod kontrolą systemu Android 7.0 Nougat.

Źródło: Playfuldroid, PhoneArena

Author

Udostępnij