Strona głównatechnologiaNokia potwierdza powrót smartfonów w 2017 roku

Nokia potwierdza powrót smartfonów w 2017 roku

AUTOR

Kategorie

Jeszcze kilka miesięcy temu wiele wskazywało, że Nokia ponownie wróci do gry pod koniec tego roku. Teraz już wiemy, że nastąpi to dopiero w przyszłym roku i mamy oficjalne tego potwierdzenie. W jednym ze slajdów marki Nokia podczas Capital Markets Day 2016 dla inwestorów możemy przeczytać, że 2017 rok będzie “powrotem marki Nokia do smartfonów”.

Oczywiście Nokia nie ma zakładów produkcyjnych, które pozwoliłyby na samodzielną produkcję, ale tym zajmą się HMD Global i Foxconn. Pod przewodnictwem byłych pracowników Nokii, fińska firma będzie zajmować się rozwojem, marketingiem oraz sprzedażą urządzeń i akcesoriów. Ponadto zaangażowana została znana agencja marketingowa, aby pomóc promować przyszłe smartfony Nokia.

Pierwszym smartfonem może być Nokia D1C, który będzie urządzeniem średniej klasy. Wewnątrz ma pracować chipset Snapdragon 430 wraz z 3 GB pamięci RAM. Po raz pierwszy możemy zobaczyć nowe produkty Nokii już na MWC 2017, czyli targach, które odbywają się na przełomie lutego i marca w Barcelonie.

Źródło: Nokia, NPU

Author

Udostępnij