Strona głównatechnologiaNokia powraca do gry. Na razie na rynek inteligentnych zegarków

Nokia powraca do gry. Na razie na rynek inteligentnych zegarków

AUTOR

Kategorie

Jesteśmy właśnie świadkami ponownego wejście na rynek konsumencki Nokii wraz z nabyciem francuskiego producenta SmartWatch’y, Withings za 191 milionów dolarów. Oczekuje się, że przejęcie dokona się w trzecim kwartale, a zespół Withings zostanie włączony w szeregi Nokia Technologies.

CEO firmy Nokia, Rajeev Suri mówi również o strategicznym znaczeniu obszaru “cyfrowego zdrowia” dla fińskiego producenta. Dodaje, że firma podejmuje konkretne działania, by wykorzystać okazję w tym dużym i ważnym rynku.

“Dzięki temu przejęciu, Nokia umacnia swoją pozycję wykorzystując moc naszej zaufanej marki, pasuje do naszych celów firmy poszerzania ludzkich możliwości…stawia nas w sercu bardzo dużego rynku, gdzie możemy dokonać znaczącej różnicy w życiu ludzkim.” – dodaje Suri.

Najnowszym zegarkiem Withings jest Activité Steel. Zegarek oferuje mnóstwo czujników, które mogą śledzić codzienne czynności, a wszystko to w obudowie, która wygląda jak tradycyjny zegarek. Wszystkie produkty są kompatybilne z systemem Android oraz iOS dzięki aplikacji Health Mate do przeglądania codzienny statystyk.

Author

Udostępnij