Strona głównatechnologiaNokia powraca! Wyciekły obrazy pokazujące smartfon A1 z Androidem

Nokia powraca! Wyciekły obrazy pokazujące smartfon A1 z Androidem

AUTOR

Kategorie

Jak wiecie Nokia nie mogła do końca 2015 roku wydać żadnego smartfonu pod swoim szyldem. Było to oczywiście skutkiem umowy sprzedaży Microsoftowi całego działu mobilnego. Już na początku tego roku pojawiły się spekulacje, że Nokia powoli planuje powrót w wielkim stylu. Wydaje się, że Finowie postanowili chcą wkroczyć na rynek smartfonów z nowym urządzeniem zasilanym Androidem. Do sieci wyciekły obrazy przedstawiające nowy telefon, który rzekomo nosi nazwę A1.

Grafika pochodzi od zaufanego źródła Android Authority, a wraz z tym możemy dowiedzieć się, że Nokia A1 będzie średniej klasy smartfonem z Androidem. Interfejs przypomina bardziej Windows Phone, a nie jakikolwiek z systemów Google. Wygląda ja Z Launcher, który Nokia po raz pierwszy zaprezentowała wraz z tabletem N1 w 2014 roku.

Tablet działał jednak na Androidzie 5.0. Lollipop, a po A1 można spodziewać się najnowszego systemu na pokładzie, czyli Marshmallow.

Po obrazie możemy stwierdzić, że będzie to zupełnie inna konstrukcja niż w przypadku Lumii, które teraz należą do spółki z Redmond. Wnioskując, że będzie to telefon średniej klasy można się spodziewać, że obudowa będzie wykonana z tworzywa sztucznego. Dokładna specyfikacja na tę chwilę nie jest znana, ale możemy spodziewać się SoC Snapdragon 652 na pokładzie oraz 5.5 calowego wyświetlacz FHD.

Źródło: Android Authority

Author

Udostępnij