Strona głównatechnologiaNokia wraca ze smartfonami i tabletami z Androidem!

Nokia wraca ze smartfonami i tabletami z Androidem!

AUTOR

Kategorie

Nokia powraca! Były król komórkowy oficjalnie ogłosił swój plan, aby powrócić do świata mobilnego za pomocą smartfonów i tabletów. Od razu warto zaznaczyć, że będą to smartfony i tablety z systemem Android.

Ten ruch będzie obejmował utworzenie nowej spółki – HMD global Oy z siedzibą w Finlandii, która będzie kierowana przez Arto Nummela jako CEO, czyli doświadczonego pracownika Nokii, a później Microsoftu. Nokia będzie miała bardzo dużo do powiedzenia przy tworzeniu nowych produktów oraz ustalania norm dotyczących charakterystyki marki, w tym jakości, wzornictwa i innowacji zorientowanych na potrzeby konsumenta.

HMD wpompuje 500 milionów dolarów w marketing globalny w ciągu najbliższych trzech lat, aby ożywić nazwę Nokia.

Jest jeszcze jedna firma FIH Mobile Limited, spółka zależna od Foxconnu, która nabędzie prawa prawa do telefonów komórkowych Nokia od Microsoftu za 350 milionów dolarów. Nokia podpisała umowę z FIH “w celu ustanowienia ram współpracy przy wspieraniu tworzenia globalnego biznesu dla telefonów komórkowych i tabletów marki Nokia”. HMD podkreśla jednak, że przed nimi jest jeszcze bardzo dużo pracy, abyśmy mogli zobaczyć efekty w postaci pierwszych urządzeń.

Dla przypomnienia – spółka nie mogła sprzedać żadnych urządzeń pod marką Nokia w związku z umową z 2014 roku, kiedy to Microsoft dostał wyłączne prawa do marki Lumia, a także miał prawo do nazywania swoich telefonów “Nokia”.

Źródło: Nokia

Author

Udostępnij