Strona głównatechnologiaNokia zaprezentuje dwa smartfony w drugim kwartale 2017 roku

Nokia zaprezentuje dwa smartfony w drugim kwartale 2017 roku

AUTOR

Kategorie

Nokia to marka tak bardzo legendarna, że nie trzeba jej przedstawiać największym laikom w dziedzinie telefonów komórkowych. Nokia pozostaje nadal w sercach najwierniejszych fanów. Najgorsze czasy dla marki Nokia wydaje się już być przeszłością, a możemy do tego zaliczyć okres, kiedy oddział mobilny został przejęty przez Microsoft. Gigant z Redmond nieudanie starał się połączyć sukces Nokii z systemem Windows Phone. Teraz firma została przejęta prze HMD Global i we współpracy z fińską firmą będzie starać się reaktywować markę.

Do tej pory powstał już jeden tablet – Nokia N1 – działający pod kontrolą systemu Android. Teraz możemy spodziewać się nadejścia większej liczby urządzeń z systemem Google, w tym oczywiście smarfonów. CEO azjatyckiego oddziału mobilnego firmy Microsoft, James Rutherfoord jest obecnie cytowany przez wiele portali. Wspomniał on bowiem, że planuje uruchomienie dwóch nowych telefonów w IV kwartale 2016 roku i co najmniej dwóch smartfonów na początku II kwartału 2017 roku.

Nokia niedawno potwierdził swoją obecność na Mobile World Congress 2017 i wiele osób przypuszcza, że to właśnie wtedy możemy zobaczyć jedne z pierwszych smartfonów marki Nokia z systemem Android. Jest prawie pewne, że smartfony Nokia zostaną zaprezentowane w ciągu najbliższych miesięcy, więc jedyną rzeczą, której nie wiemy jest data tego wydarzenia.

Źródło: NPU

Author

Udostępnij