Strona głównatechnologiaNowoczene głośniku przenośne

Nowoczene głośniku przenośne

AUTOR

Kategorie

Lubisz słuchać muzyki z przyjaciółmi gdziekolwiek jesteś, ale nie satysfakcjonuje cię dźwięk wydobywający się z telefonu komórkowego? To właśnie dla ciebie powstały przenośne głośniki, które sparowane ze źródłem dźwięku wzmocni go i wydobędzie wszystkie jego odcienie. Nowoczesny głośnik nie musi być duży, by dźwięk docierał na kilkanaście metrów.

Głośnik przenośny

Długotrwałe używanie słuchawek nie jest tak wygodne, jak może się wydawać, poza tym ma negatywny wpływ na słuch. Dotyczy to szczególnie osób, które cenią sobie duże natężenie decybeli. Z jednej strony prawdą jest, że im głośniej, tym przyjemniej, z drugiej – bębenki w uszach nie są odporne na stałe torpedowanie ich hałasem. Jeśli warunki na to pozwalają, lepiej zdecydować się na przenośny głośnik. Wbudowany akumulator pozwala na swobodne używanie go kilkanaście godzin. Taki głośnik łączy się z telefonem bądź tabletem za pomocą modułu bluetooth. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, eliminujące wszelkie łączenia przewodowe. Dodatkowym plusem jest fakt, iż taki głośnik nie musi znajdować się w bezpośrednim sąsiedztwie telefonu. Można się od niego swobodnie oddalić na kilka, a czasem nawet kilkanaście metrów. Rekordzista wśród głośników masz aż trzydziestometrowy zasięg. Jednak na co dzień nie potrzebujemy aż tak dużych zasięgów. Tak naprawdę pięć metrów to dość, by się dobrze bawić.

Wygląd ma znaczenie

Głośnik przenośny to coś więcej niż urządzenie użytkowe. To gadżet, który podkreśla charakter swojego właściciela. Głośnik przenośny nie musi być czarnym pudełkiem z okrągłą membraną. Może przyjąć praktycznie dowolny kształt i kolor. Popularne są nieduże głośniki w kształcie tuby lub grubej krótkiej rury. Niektóre głośniki mają tak fantazyjne kształty, że ich wygląd nie nasuwa skojarzenia z głośnikami. Głośnik przenośny często wyposażony jest w uchwyt, tzw. karabinek, który pozwala na przypięcie go np. do plecaka, torby, a nawet walizki. To bardzo wygodne rozwiązanie pozwalające zachować wolne ręce. Głośnik przydaje się w czasie biwaków, pikników, wspólnego biesiadowania, wszędzie tam, gdzie jest ograniczone źródło prądu. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by używać go w domu. Jeśli głośniki komputerowe to za mało, zawsze można wspomóc się głośnikiem przenośnym. Nie będziemy rozczarowani dokładnością odwzorowania muzyki ze szczególnym uwzględnieniem basów.

Przenośny głośnik to już nie moda czy snobizm, to po prostu kolejny gadżet elektroniczny, którego nie może zabraknąć w naszym domu bądź bagażu podróżnym. Doskonała jakość dźwięku to nie przywilej, to prawo, które należy się każdemu.

Author

Udostępnij