Strona głównatechnologiaNowy iPhone SE z TouchID oraz aparatem 12 MP

Nowy iPhone SE z TouchID oraz aparatem 12 MP

AUTOR

Kategorie

Długo oczekiwana prezentacja iPhone SE świeżo na nami. Apple zaprezentowało oprócz 4-calowego iPhone nowego iPad’a Pro oraz nowe paski dla Apple Watch. Swoją oficjalną prezentację miał również system iOS 9.3, który jest już do pobrania od dziś.

Wyglądem przypomina zupełnie iPhone 5 lub 5s, lecz jego kolorystyka jest identyczna z ta znaną z ostatnich dwóch generacji, czyli 6 oraz 6s. Dostępne kolory to: Space Gray, Silver, Gold oraz Rose Gold. Najważniejszą zmianą jest oczywiście zastosowanie chipsetu znanego z iPhone 6s oraz 6s Plus czyli A9.

Nowy 4-calowy smartfon Apple to przede wszystkim również nowy aparat – 12 MP z możliwością nagrywania w 4K oraz DSP i Focus Pixels. Nowość w 4-calowym iPhone to także Live Photo, znane już z ostatnich modeli (6/6s). Jak wcześniej przypuszczano iPhone SE będzie wyposażony w NFC, a więc może obsługiwać Apple Pay.

Ponadto zyskuje on lepszą wydajność LTE oraz Wi-Fi. Telefon porównywany jest do iPhone 5s również pod względem baterii, której wydajność została poprawiona.

Cena w USA za wersje 32 GB to 399 dolarów, czyli jakieś 1550 zł. Za 64 GB będzie trzeba zapłacić 100$ więcej. Do sprzedaży trafi 31 marca w wybranych krajach. Do pozostałych 110 krajów trafi prawdopodobnie w maju, w tym także do Polski.

Aktualizacja: W Polsce zamówień można dokonywać już od 29 marca. Za wersję 16 GB będziemy musieli zapłacić 2149 zł, a za 64 GB 2649 zł.

Author

Udostępnij