Strona głównatechnologiaNowy iPhone z bezprzewodowym ładowaniem?

Nowy iPhone z bezprzewodowym ładowaniem?

AUTOR

Kategorie

Czy to właśnie nadchodzący iPhone 7 będzie posiadał funkcję bezprzewodowego ładowania? Niektóre doniesienia sugerowały, że Apple rozważa wprowadzenie takiej opcji, a teraz wydaje się to jeszcze bardziej prawdopodobne, ponieważ spółka zatrudniła szereg ekspertów od technologi ładowania bezprzewodowego.

“W ciągu ostatnich czterech miesięcy dwóch byłych inżynierów z uBeam z doświadczeniem na temat ładowania bezprzewodowego i technologii ultradźwiękowej zostało zatrudnionych przez firmę Apple”, donosi The Verge. Co więcej w ciągu ostatnich dwóch lat, Apple zatrudniło więcej niż kilkanaście osób z doświadczeniem w ładowaniu bezprzewodowym. Wskazuje to, że firma w końcu coraz poważniej myśli o wprowadzeniu tej technologii, która jest obecnie szeroko dostępna w konkurencyjnych urządzeniach z systemem Android.

W przeciwieństwie do obecnie stosowanych mat ładujących, gdzie telefon musi być umieszczony na takim urządzeniu, Apple może pójść o krok dalej. Od pewnego czasu mówi się, że spółka z Cupertino pracuje nad ładowaniem “na odległość”, czyli można by swobodnie korzystać z telefonu w znacznej odległości od ładowarki.

Nie możemy być pewni, że iPhone 7 będzie pierwszym, który dostarczy taką możliwość. Ale możemy mieć pewność co do tego, że Apple pracuje nad takim rozwiązaniem – i to jest bardzo obiecujące.

Źródło: The Verge

Author

Udostępnij