Strona głównatechnologiaNowy pasek narzędzi i wiele innych w Wikipedii na Androida

Nowy pasek narzędzi i wiele innych w Wikipedii na Androida

AUTOR

Kategorie

Wikipedia świętuje właśnie swoje 15 urodziny od chwili debiutu w sieci w 2001 roku. Znają chyba każdy, a to za sprawą tego, że jest największym źródłem wiedzy, gdzie znajduje się mnóstwo haseł z każdej dziedziny życia. Wpisując w Google lub innej wyszukiwarce daną frazę na jednej z pierwszych pozycji znajdzie się odnośnik do Wikipedii. Na urządzeniach mobilnych sprawa ma się podobnie, bo wpisując hasła w przeglądarce przejeść możemy do strony Wikipedii. Oprócz tego istnieją dedykowane aplikacje mobilne w tym ta, która otrzymała właśnie aktualizację na Androida. Do pobrania już z Google Play.

Aktualizacja do wersji 2.1.137 przynosi kilka drobnych zmian, które poprawiają i ułatwiają korzystanie z niej. Największą nowością jest zmiana wyglądu paska narzędzi, który pojawia się na obrazie wpisu i sprawia, że strona staje się bardziej przejrzysta i jednolita. Co więcej pasek ten umożliwia szybkie zapisanie hasła oraz jego udostępnienie.

Przeczytaj także: Uber chce zapewnić rozrywkę podczas jazdy

Dziennik zmian:

wprowadzenie nowego paska narzędzi w celu szybkiego udostępniania i pobierania artykułu wprowadzenie zakładek “Podobne strony” i “Podobne zagadnienia” do menu zmniejszenie użycia danych i błędów z tym związanych poprawki przy zapisie strony poprawki związane z ikoną podobnych wpisów usunięcie znaczników HTML ze strony edycji.

Author

Udostępnij