Strona głównatechnologiaO czym nie można zapominać, projektując sklep internetowy?

O czym nie można zapominać, projektując sklep internetowy?

AUTOR

Kategorie

Sklepy internetowe już od dawna wyrastają jak grzyby po deszczu, ale w ostatnim czasie z wiadomych względów ten trend jeszcze bardziej się wzmógł. Z jednej strony warto w tym momencie działać w Internecie, ponieważ jest możliwość zarobienia bardzo dużych sum, ale z drugiej strony rywalizacja o klientów jest bardziej zaciekła niż kiedykolwiek.

To, jak będzie wyglądała strona danego sklepu i jak bardzo będzie zaawansowana technologicznie, może wpłynąć na decyzję zakupową klientów. W takim razie, o czym trzeba pamiętać, projektując sklep internetowy?

Nie możesz iść na łatwiznę

Jak już wspomniano, sklepów internetowych jest bardzo wiele, szczególnie, jeśli chodzi o tak popularne produkty, jak ubrania czy sprzęt elektroniczny. Możemy spróbować się wyróżnić niskimi cenami czy prokonsumenckimi rozwiązaniami, takimi jak wydłużony okres zwrotu czy darmowa dostawa, ale są to stosunkowo drogie rozwiązania, na które nie każdą firmę, zwłaszcza początkującą, stać.

Jak zatem się wyróżnić? Jeśli zdecydujesz się stworzyć sklep internetowy samodzielnie, z gotowego szablonu, bez unikalnych grafik, treści i rozwiązań, jest niemała szansa, że zginiesz w gąszczu podobnych stron. Najlepszym rozwiązaniem jest stworzenie strony w sposób kreatywny i oryginalny. Nie każdy ma wiedzę czy umiejętności, które by na to pozwalały, ale to nie problem.

W zasięgu ręki jest profesjonalne tworzenie sklepów internetowych Wrocław. Zespół doświadczonych ekspertów może przygotować stronę szybko i sprawnie, tak, aby spełniała wszystkie wymagania zleceniodawcy, była w pełni sprawna i co bardzo ważne, atrakcyjna wizualnie oraz dostosowana do branży i produktów, które znajdują się w sklepie. Dodatkowo dzięki takim rozwiązaniom, jak WordPress i WooCommerce, będziemy mogli cieszyć się nie tylko z pięknej, ale i funkcjonalnej strony internetowej, którą łatwo nam będzie obsługiwać. W końcu inaczej powinien wyglądać sklep z elektroniką, a inaczej sklep z ubraniami dla dzieci.

Klienci oczekują nowoczesności

Wciąż jeszcze można spotkać na przykład sklepy internetowe, szczególnie w niszowych branżach, w których nie można zapłacić BLIK-iem czy szybką płatnością internetową, a trzeba ręcznie wysyłać zwykły przelew na wskazane konto bankowe.

Jeśli nie jest to konto w tym samym banku, w którym my posiadamy rachunek, wpłata może zostać zaksięgowana dopiero następnego dnia, a więc zapewne dopiero wtedy (lub jeszcze kolejnego dnia) przesyłka zostanie wysłana. Z oczywistych względów może to być problematyczne dla klientów.

To tylko jeden z przykładów archaicznych rozwiązań, które do tej pory niekiedy się pojawiają. Zakładając nowy sklep internetowy, powinniśmy jednak przede wszystkim postawić na nowoczesność, szczególnie w kwestiach związanych ze składaniem zamówienia.

Author

Udostępnij