Strona głównatechnologiaObrazy wykorzystywane przez co najmniej 60 gier z Google Play rozprzestrzeniają wirusy!

Obrazy wykorzystywane przez co najmniej 60 gier z Google Play rozprzestrzeniają wirusy!

AUTOR

Kategorie

Według firmy zajmującej się bezpieczeństwem w sieci Dr Web co najmniej 60 gier, które znajdują się w Google Play są zainfekowane. Same pliki gry nie zawierają wirusów, ale obrazy w nich wykorzystane już tak. Eksperci Dr. Web znaleźli 6o gier, które oferowane są przez 30 różnych wydawców. Nie są to może popularne tytuły, ale zawsze warto uważać co się pobiera na swoje urządzenie. Tym bardziej, że są to kopie dosyć popularnych gier, które mogą łatwo kusić użytkowników Androida.

W grach wykryto Android.Xiny.19.origin, jest to trojan, który może instalować niechciane oprogramowanie na telefonie. Jest to dość popularny wirus typu AdWare. Ponadto wykryto, że złośliwe oprogramowanie może wysyłać do zdalnego serwera numer IMEI lub adres MAC, co brzmi dużo bardziej niepokojąco.

Większość zainfekowanych gier znajduje się jeszcze w Google Play, dlatego uważajcie! Niestety nie posiadam listy z nazwami, która mogłaby znacząco pomóc i przestrzec was przed kłopotami. Należy uważać na podróbki gier takich deweloperów jak BILLAPS, Conexagon Studio czy Fun Color Games.

Google już na pewno będzie pracować nad eliminacją problemu, więc wkrótce możemy spodziewać się całkowitego zażegnania niebezpieczeństwa.

Źródło: Tomsguide

Author

Udostępnij