Strona głównatechnologiaOdtwarzanie w tle z YouTube wreszcie możliwe na Androidzie

Odtwarzanie w tle z YouTube wreszcie możliwe na Androidzie

AUTOR

Kategorie

Przez weekend, Google wypuściło nową wersję beta przeglądarki Chrome dla Androida (wersja 54), która dodaje długo oczekiwaną funkcję, a mianowicie odtwarzanie YouTube w tle. Tak, oznacza to, że można wreszcie posłuchać playlisty YouTube w tle podczas korzystania z innych aplikacji lub nawet wtedy, gdy urządzenie jest zablokowane.

W celu korzystania z nowej funkcji, należy się upewnić, że odtwarzanie wideo z YouTube jest obsługiwany przez Chrome, a nie przez niezależną aplikację. Aby to zrobić, przejdź do Ustawienia> Aplikacje> Chrome Beta, wybierz “Otwórz domyślnie” i kliknij “Wyczyść domyślne”. Następnym razem, kiedy otworzysz link do YouTube w Chrome, powinien pojawić się monit z pytaniem, którą aplikację chcesz wybrać do odtwarzania wideo. Należy oczywiście wybrać Google Chrome.

Po zminimalizowaniu przeglądarki i wcześniejszym odtworzeniu filmu w centrum powiadomień zobaczyć pozycję z YouTube. Obok będzie znajdować się przycisk “Play”, ale bez możliwości przewijania. W każdej chwili można zatrzymać oraz wznowić odtwarzanie. Identycznie będzie to wyglądać na ekranie blokady.

Kolejną zmianą w Google Chrome dla Androida beta 54 jest odnowiona strona główna. Tabele Zakładki i Najnowsze zostały przeniesione do menu rozwijanego w prawym górnym rogu, a na stronie głównej pokazuje się tylko pasek wyszukiwania z najczęściej odwiedzanych stron pod spodem.

Author

Udostępnij