Strona głównatechnologiaOglądaj transmisję z prezentacji Androida O na żywo!

Oglądaj transmisję z prezentacji Androida O na żywo!

AUTOR

Kategorie

Wreszcie nadszedł wielki dzień dla fanów Google i użytkowników Androida. Już za niecałe dwie godziny firma z Mountain View zaprezentuje oficjalnie system Android O. Google postanowiło połączyć jego prezentację z niesamowitym zjawiskiem astronomicznym, a więc całkowitym zaćmieniem Słońca.

Niestety widoczne będzie na terenie Stanów Zjednoczonych i w Polsce nie będziemy mogli go zaobserwować. Takie wydarzenie ma miejsce pierwszy raz od 1918 roku. W naszym kraju będzie można je zaobserwować dopiero w 2135 roku.

Sam system Android O jest już znany, ponieważ od kilku miesięcy dostępny jest podgląd deweloperski. Podczas dzisiejszego wydarzenia poznamy jednak jego komercyjną nazwę oraz maskotkę. Od dawna mówi się o Androidzie Oreo, ale w ostatnich godzinach pojawiła się też plotka, że Google wybrało Android Orellete (kataloński wypiek weselny).

Aktualizacja może jeszcze dziś trafić na urządzenia Pixel i Pixel XL, a dopiero później na telefony Nexus i Android One. Później inni producenci zaczną wydawać aktualizacje dla swoich urządzeń.

Wydarzenie rozpoczyna się dziś o godzinie 20.40 naszego czasu. Będziemy mogli śledzić relację na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=PiW2k-80Ruo

Author

Udostępnij