Strona głównatechnologiaOlympus ogłasza klon Google Glass z przestarzałą specyfikacją

Olympus ogłasza klon Google Glass z przestarzałą specyfikacją

AUTOR

Kategorie

Google Glass to miał być jeden z największy wynalazków naszych czasów i takie oczekiwania były wobec tych inteligentnych okularów. Chyba każdy z nas żałuje, że ostatecznie Google nigdy nie zdecydowało się na wydanie i rozwój publicznej wersji Google Glass. Okulary trafił teraz do instytucji medycznych oraz wielkich przedsiębiorstw w nieco odświeżonej formie, ale nie jest to wynalazek, który mogliśmy sobie wyobrażać początkowo.

Teraz firma OLYMPUS próbuje wkroczyć na ten rynek i wydaje EyeTrek INSIGHT EI-10 Smart Glasses. Działają na takiej samej zasadzie jak Google Glass, a więc wyświetlają informacje i przydają się podczas, gdy masz zajęte obie ręce. Do nawigacji znajduje się dotykowy panel po boku (pokaźnych rozmiarów). “Okulary” maja łączność Bluetooth oraz Wi-Fi. Olympus mówi, że bateria wystarczy na jedną godzinę działania. Można ją jednak wymieniać na bieżąco. Jak możecie zauważyć jest to raczej nakładka, którą można stosować dla okularów ochronnych jak i korekcyjnych. Są podobne do Google Glass Explorers 2013. Niestety ponownie one też będą dostępne wyłącznie dla firm, a nie dla zwykłych konsumentów.

https://www.youtube.com/watch?v=STdZ23Ichh4 Oto specyfikacja: Procesor TI OMAP 4470 Pamięć 8GB Aparat 1992 × 1216 effective pixels RAM 1GB Wyświetlacz OLED 640×400 Łączność MicroUSB, Bluetooth 4.1, 4-pole mini jack Bateria 300mAh System Android 4.2.2

EI-10 ma mniejszą baterię 300mAh w porównaniu do 570mAh w Google Glass. TI OMAP 4470 to sześcioletni chip i dlatego działa na Androidzie 4.2, ponieważ sterowniki dla nowszych wersji nie istnieją. Może nie brzmi to źle dla przemysłu, ale i tak programiści tworzący wewnętrzne oprogramowanie będą musieli posługiwać się starymi SDK. Dodatkowo jedna godzina działania na jednym ładowaniu to dość mało.

Olympus wycenił EI-10 na $1,499.99, a więc ponad 5 tysięcy złotych.

Źródło: AndroidPolice

Author

Udostępnij