Strona głównatechnologiaOpera Max pomoże zaoszczędzić nawet 60 % danych przy użytkowaniu Netflix

Opera Max pomoże zaoszczędzić nawet 60 % danych przy użytkowaniu Netflix

AUTOR

Kategorie

Od ogłoszenia globalnej ekspansji w sieci pojawia się mnóstwo artykułów o Netflix. Dotyczy to również nas, bo od tego miesiąca usługa dostępna jest w Polsce. Rozszerzenie oferty na 130 nowych rynków stawia usługę VOD na dogodnej pozycji podboju tej branży na całym świecie. W naszym kraju oferta jest na chwilę obecną okrojona, ale miejmy nadzieję, że z czasem się to zmieni.

Duża rzesza osób w zamiarze zapewne chce oglądać filmy i seriale na swoich urządzeniach mobilnych w podróży czy innych sytuacjach, które temu sprzyjają. Jak wiadomo poza zasięgiem sieci Wi-Fi musimy korzystać z pakietu danych, który bardzo szybko może się skończyć przy stream’owaniu wideo przez kilka godzin lub co gorsza narazić nas na przekroczenie go i zapłacenie ogromnego rachunku. Niezależnie od jakości w jakiej chcemy oglądać treści z Netflix mogą ‘pożreć’ nasze dane w mgnieniu oka.

Twórcy jednej z najpopularniejszej przeglądarek Opera przychodzą użytkownikom smartfonów i tabletów z pomocą. Oferują oni zmniejszenie wykorzystania danych przez Netflix z aplikacją Opera Max na Androida. Jest to pierwsza aplikacja oferująca taką optymalizację, która pozwala na oszczędność wykorzystania danych aż do 60 procent. Oczywiście można ją wykorzystać do innych celów jak strumieniowanie muzyki ze Spotify czy innych tego typu aplikacji.

Przeczytaj także: Jak zacząć z Netflix na urządzeniu mobilnym

Opera Max kompresuje wideo, muzykę, zdjęcia oraz inne pliki multimedialne bez zauważalnej utraty jakości. Wpływa to także na zmniejszenie zużycia baterii. Aplikacja działa w tle. Dzięki niej możemy także zarządzać danymi poprzez blokowanie wybranym aplikacjom dostępu do sieci.

Author

Udostępnij