Strona głównatechnologiaOpuszczanie trumny z Windows 10 Mobile dobiega końca

Opuszczanie trumny z Windows 10 Mobile dobiega końca

AUTOR

Kategorie

Pozostałych użytkowników Windows 10 Mobile a wiadomość może zasmucić. System nie będzie już w żaden sposób rozwijany i tego mogliśmy się spodziewać. Urządzenia nie będą otrzymywać aktualizacji za pośrednictwem programu Windows Mobile Insider. Brandon LeBlanc z firmy Microsoft w swoim tweecie jednoznacznie wskazuje, że nie pojawia się już wewnętrzne wersje systemu Windows 10 Mobile. Nadal jednak, użytkownicy mogą liczyć na comiesięczne aktualizacje z zabezpieczeniami.

Microsoft już jakiś czas temu zapowiedział, że Windows 10 Mobile nie otrzyma nowych funkcji. Wypuszczanie więc nowych wersji w programie Windows Mobile Insider nie ma sensu. Ostatnią aktualizacją, która wniosła cokolwiek do urządzeń mobilnych z systemem od Microsoftu była Redstone 2 z feature2. Dzięki Universal Windows apps, wszystkie aplikacje będą jednak otrzymywać nadal aktualizację również na mobilny system Windows 10. W pewnym momencie, Microsoft może jednak z tego zrezygnować.

No mobile builds are coming.

— Brandon LeBlanc (@brandonleblanc) 24 stycznia 2018 Microsoft daje też sprzeczne sygnały odnośnie pojawiających się cały czas plotek o pracach nad Surface Phone. Ostatnie mówią, że ma to być składane urządzenie, a więc takie, nad którym pracują też inni producenci. Wszystko przez patenty, które nadal składa firma z Redmond.

Zabawnie przedstawia się teraz reakcja byłego prezes Microsoftu, Steve’a Ballmera na wypuszczenie iPhone’a przez Apple. Ballmer śmiał się z iPhone’a, kiedy po raz pierwszy zaprezentował go Steve Jobs ponad dziesięć lat temu. Podkreślał on, że urządzenie nie ma fizycznej klawiatury i jest drogie. Jednak w 2016 roku przyznał, że bardzo mylił się w tej kwestii. Jak widać sytuacja zmieniła się diametralnie przez ostatnie lata i rynkiem zawładnęły tego typu urządzenia z systemami Android oraz iOS.

Źródło: WindowsCentral, PhoneArena

Author

Udostępnij