Strona głównatechnologiaOreo po raz pierwszy na wykresie dystrybucji Androida

Oreo po raz pierwszy na wykresie dystrybucji Androida

AUTOR

Kategorie

Google Pixel 2 oraz Pixel XL 2 będą pierwszymi smartfonami, które od początku będą działać na systemie Android Oreo. Kolejnym będzie Huawei Mate 10 i jego różne wersje. Później system zacznie trafiać na inne flagowce z tego roku, które pojawiły się już wcześniej. Teraz jednak, Oreo po raz pierwszy znajduje się na wykresie dystrybucji.

Do zestawienia brane są iteracje, które znajdują się na więcej niż 0.1 % urządzeń. Tym sposobem, najnowsza wersja Androida znajduje się na 0.2 procentach wszystkich tabletów i smartfonów na początku października. Aktualizację dostały na razie jedynie urządzenia Nexus oraz Pixel. Pozostali producenci dopiero przygotowują swoje wersje Oreo dla poszczególnych urządzeń.

Ubiegłoroczny Android Nougat posiada obecnie 17,8 % rynku. Na czele listy znajduje się po raz kolejny Marshmallow z 32 % udziału w rynku. Pomiędzy tymi dwoma wersja znajdziemy Lollipop z wynikiem 27.7 %. Kolejnymi wydaniami są po kolei: Android KitKat (14.5%), Android Jelly Bean (7.6%), Android Ice Cream Sandwich (0.6%) oraz Android Gingerbread (0.6%).

Źródło: Google

Author

Udostępnij