Strona głównatechnologiaPicture-in-picture dla wideo z aplikacji Facebook oraz automatycznie włączony dźwięk dla filmów

Picture-in-picture dla wideo z aplikacji Facebook oraz automatycznie włączony dźwięk dla filmów

AUTOR

Kategorie

Facebook od pewnego czasu prowadzi zdecydowaną ofensywę jeśli chodzi o wideo na swoim portalu. Najnowsza aktualizacja tylko to potwierdza, ponieważ dodaje kilka nowych funkcji, które zdecydowanie powiększają ofertę oraz zwiększają doświadczenie użytkownika.

Od tego tygodnia każde wideo w aplikacja może być odtwarzane w trybie picture-in-picture, a więc możemy je oglądać podczas przeglądana swojej tablicy. Podobna funkcja istnieje już od jakiegoś czasu w wersji przeglądarkowej. Opcja pozwala też na odtwarzanie wideo poza aplikacją, a więc możemy wykonywać inne czynności na smartfonie. Dodatkowo, gdy chcemy przewinąć film, mamy podgląd na to co dzieje się w następnych klatkach. Funkcja dobrze znana z innych portali.

Drugą, dość irytującą sprawą jest prowadzenie automatycznego odtwarzania wideo na tablicy z dźwiękiem. Możemy ją oczywiście wyłączyć w ustawieniach aplikacji. Podobno Facebook również pracuje nad oddzielną aplikacją dla wielu platform, która pozwoli na oglądanie wideo. Dzięki niej użytkownik będzie mógł oglądać relacje na żywo oraz wcześniej już udostępnione materiały.

Źródło: Facebook

Author

Udostępnij