Strona głównatechnologiaPierwsze bechmarki pokazują, że Google Pixel nie jest w stanie dorównać iPhone...

Pierwsze bechmarki pokazują, że Google Pixel nie jest w stanie dorównać iPhone 7

AUTOR

Kategorie

Google zaprezentowało właśnie dwa nowe smartfony – Pixel i Pixel XL, które różnią się wyłącznie rozmiarem oraz pojemnością baterii. Oba mają ten sam aparat, który jest podobno najlepszym i najszybszym jaki do tej pory został użyty w urządzeniu mobilnym. Mimo tego, ze aparat jest najszybszy, to jeśli chodzi o szybkość samej mocy obliczeniowej, iPhone 7 pozostawia oba smartfony Google w tyle.

Pierwsze benchmarki (Geekbench) dla modeli Pixel i Pixel XL pokazują to jasno. Na pojedynczy rdzeniu osiągają wynik 1580, a na wielu rdzeniach 4100. Dla porównania w tym samym teście iPhone 7 uzyskuje wynik wielordzeniowy na poziomie 5600 punktów, a na pojedynczym rdzeniu aż 3430. Co więcej iPhone 6S na wielu rdzeniach zdobywa 4106, a na jednym rdzeniu 2508 punktów.

Jest to oczywiście “surowa” moc obliczeniowa procesora, która nie zawsze wskazuje na to jak smartfon czy inne urządzenie będzie działało na co dzień. Przypomnijmy, że pod maską Google Pixel i Pixel Xl działa chipset Snapdragon 821 z czterema rdzeniami (2 x 2.15GHz i 2 x 1.6 GHz) oraz 4 GB pamięci RAM. iPhone 7 ma dwa razy mniej pamięci podręcznej, czyli 2 GB.

Źródło: AppleInsider

Author

Udostępnij