Strona głównatechnologiaPierwsze urządzenie Samsunga ze skanerem tęczówki

Pierwsze urządzenie Samsunga ze skanerem tęczówki

AUTOR

Kategorie

Dzięki temu, że Samsung posiada swoje ośrodki badawcze w krajach rozwijających się, takich jak Indie, może dostarczać wiele ciekawych i innowacyjnych produktów i usług na takie rynki. Najnowszym z takich urządzeń jest nowo ogłoszony Samsung Galaxy Tab Iris, który jak sama nazwa wskazuje, jest wyposażony w specjalistyczną technologię rozpoznawania tęczówki.

Model ten jest przeznaczony do stosowania z niektórymi usługami biometrycznymi dla indyjskiego rządu, jak Aadhaar – scentralizowanej bazy danych biometrycznych i demograficznych, prowadzonych przez agencję Unique Identification Authority of India (UIDAI). Tablet jest w pełni kompatybilny ze wspomnianym systemem, a także certyfikatem STQC, a więc z dumą nosi przydomek “Made for India” jako narzędzie mające na celu uproszczenie wdrażania i wykorzystania systemu Aadhaar.

Co do samego urządzenia, to nie możemy określić go jako technologiczną potęgę jak na dzisiejsze standardy. Jest on oparty na tablecie z 2014 roku – Samsungu Galaxy Tab 3 Lite. Posiada 7-calowy ekran o rozdzielczości 600 x 1024, procesor quad-core, taktowany zegarem 1,2 GHz, 1,5 GB RAM LPDDR3 i 8 GB rozszerzalnej pamięci.

Z tyłu umieszczony jest system rozpoznawania tęczówki oraz 5 MP aparat. Pojemność baterii wynosi 3600 mAh. Kosztować on będzie INR 13,499, czyli około 800 zł.

Author

Udostępnij