Strona głównatechnologiaPierwszy iPhone wart kilkakrotnie więcej niż obecny iPhone 7

Pierwszy iPhone wart kilkakrotnie więcej niż obecny iPhone 7

AUTOR

Kategorie

Pewnie mało kto pamięta co robił w 2007 roku, bo od tego czasu minęło już prawie 10 lat. Wtedy właśnie nastąpiła mała rewolucja w branży mobilnej, w styczniu Apple zaprezentowało urządzenie, które zmieniło zmieniło ten rynek i postrzegamy go właśnie w ten sposób jak obecnie. Mowa oczywiście o pierwszej generacji iPhone’a, który może nie był pierwszym tego typu telefonem (z ekranem dotykowym), ale zmieniło on zupełnie podejście producentów oraz postrzeganie urządzeń mobilnych jako coś więcej niż tylko jako narzędzie do dzwonienia.

Pierwsza odsłona iPhone miała 3.5-calowy wyświetlacz oraz aparat 2 MP z możliwością wykonywania wyłącznie zdjęć. Nagrywanie filmów przyszło dopiero w późniejszej aktualizacji oprogramowania. Ówczesny cud techniki działał na systemie iOS 1.0 oraz posiadał pamięć RAM 128 MB. Występował w trzech wersjach pojemności – 4,8 lub 16 GB.

Nazywany “oryginalnym” iPhone nie został zaprezentowany na polskim rynku i dopiero jego następca – iPhone 3G – zadebiutował w Polsce rok później. Według różnych danych do tej pory sprzedano ponad 6 milionów pierwszego smartfonu Apple.

Na polskim najpopularniejszym portalu aukcyjnym nie znajdziemy ani jednej sztuk, ale na eBay’u występuje już kilka perełek, które osiągają zawrotną cenę. Oczywiście mowa tu o egzemplarzach, które są w idealnym stanie. Spektrum ce jest szerokie, ale weźmy na przykład te dwie aukcje:

Pozostałe aukcje możecie przejrzeć w tym miejscu. Jak widzimy zdarzają się też sztuki, które nigdy nie były aktywowane.

Źródło zdjęcia: eBay

Author

Udostępnij