Strona głównatechnologiaPodgląd na hiper-realistyczny model świata z Google Street View

Podgląd na hiper-realistyczny model świata z Google Street View

AUTOR

Kategorie

Coś co spodoba się nie tylko fanom miniaturystyki i modelarstwa. Google wyprodukowało świetny film, pomniejszając specjalnie do tego celu swoje kamery Street View. Do tego celu stworzono miniaturę auta Google i przedstawiono model odtworzonego świata w niezwykle precyzyjny sposób. Film został zrealizowany w Miniatur Wunderland w Hamburgu.

Najciekawszą sprawą jest to, że nie jest to widok z lotu ptaka. Google przy współpracy z Unilabs umieściło mini-kamery na modelach aut, pociągów, a nawet łodzi. Pozwala to na spojrzenie jak realistycznie został odtworzony każdy szczegół w makiecie świata.

Model składa się z ponad 13 tysięcy kilometrów torów oraz budynki dla około 200 000 mieszkańców. Zminiaturyzowany świat to prawdziwe niemieckie miasta oraz realistyczne miejsca jak stok w Alpach czy port lotniczy w Hamburgu. Zespół tworzący makietę chcę kontynuować jej rozbudowę o inne kraje i zakątki świata.

Przepięknie zrealizowany film w bardzo dobrej jakości można oglądać w nieskończoność. Google stworzyło z tej okazji specjalną stronę poświęconą wystawie. Wystarczy odwiedzić tę stronę. Zobaczymy tam 360-stopniowe wysokiej jakości zdjęcia.

Author

Udostępnij