Strona głównatechnologiaPokemon Go z ponad 50 milionami pobrań na Androida

Pokemon Go z ponad 50 milionami pobrań na Androida

AUTOR

Kategorie

Zaledwie po niecałych trzech tygodniach (19 dni), kiedy to Pokemon Go trafiło na kilkanaście rynków (32) na całym świecie udało się przekroczyć kolejną barierę. Pierwszym kamieniem milowym było osiągnięcie 10 milionów pobrań z Google Play, ale o tej liczbie możemy już zapomnieć, ponieważ ilość pobrań gry na urządzenia z Androidem przekroczyła już 50 milionów. Jest to najszybszy wynik jak do tej pory.

Nic dziwnego, że gra generuje ogromną liczbę aktywnych użytkowników (mówi się o 21 milionach dziennie), co jest najlepszym wynikiem w historii. Dla twórców jest to również istna żyła złota, ale nie tylko, ponieważ mówi się, że Apple zarobi na grze w przeciągu najbliższych kilku lat około 3 miliardów dolarów. Nie znamy ilości pobrań z App Store, ale mówi się, że jest to około 25 milionów.

W Polsce Pokemon GO jest również bardzo popularna i myślę, że nie było dotąd takiej gry, którą interesowałoby się tak wiele osób bez względu na wiek. Ostatnim dużym rynkiem, na który trafia Pokemon GO jest Francja.

Trainers, we are proud to reveal that #PokemonGO is officially available to download in France. pic.twitter.com/gAF74i3UcF

— Pokémon GO (@PokemonGoApp) 24 lipca 2016

Author

Udostępnij