Strona głównatechnologiaPonad 1.5 miliarda zalogowanych użytkowników YouTube każdego miesiąca

Ponad 1.5 miliarda zalogowanych użytkowników YouTube każdego miesiąca

AUTOR

Kategorie

VidCon to doroczna konferencja, która swój początek miała w 2010 roku. Odbywa się w Kalifornii i jak sama nazwa wskazuje dotyczy filmów wideo, a konkretniej społeczności związanej z YouTube. Podczas wydarzenia, uczestnicy mogą spotkać najsłynniejszych YouTuberów. Oprócz tego prezentowane i testowane są najnowsze funkcje, narzędzia oraz techniki związane z kręceniem filmów.

YouTube CEO, czyli Susan Wojcicki przedstawiła również statystyki dotyczące serwisu, który cały czas rośnie w siłę. Największe wrażenie zrobiła chyba liczba osób, które regularnie korzystają i logują się na swoje konta YouTube w każdym miesiącu. Takich osób jest ponad 1.5 miliarda. Biorąc pod uwagę to, że spora liczba osób korzysta z usług YouTube bez logowania, liczba jest jeszcze bardziej imponująca.

Dowiedzieliśmy się, że obecnie najszybciej rozwijającą się platformą są telewizory. Cały “boom” rozpoczął się wraz z pojawieniem się inteligentnych TV wraz z przeróżnymi przystawkami, a najlepszym tego przykładem jest SmartTV od Samsunga. Duży wpływ na popularyzację serwisu i przeniesieniu jego usług do salonu miało Chromecast.

Kolejną ciekawą informacją jest to, że użytkownicy dziennie oglądają średnio godzinę wideo na swoich urządzeniach mobilnych.

Źródło: TechCrunch, GSMArena

Author

Udostępnij