Strona głównatechnologiaPoznaj HomePod, czyli inteligentny głośnik od Apple

Poznaj HomePod, czyli inteligentny głośnik od Apple

AUTOR

Kategorie

Po raz kolejny zgodnie z przewidywaniami, Apple zaprezentowało nowe urządzenie na WWDC 2017. Firma z Cupertino wprowadza na rynek inteligentnych głośników HomePod, a więc konkurenta dla Amazon Echo i Google Home. Apple wydaje się stawiać w tym przypadku na jakość dźwięku oraz połączenie doskonałych doznań audio, dzięki głośnikom wysokiej klasy z asystentem głosowym, które składa się na idealny, inteligentny głośnik domowy.

HomePod oferuje kilka ciekawych funkcji, które mają zapewnić niezapomniany dźwięk, a mierzy zaledwie 7 cali wysokości. Z zewnątrz, w całości pokryty jest siatką, na której nie znajdziemy szwów. Wewnątrz znajduje się 4-calowy głośnik niskotonowy, sześć mikrofonów, które mają wykryć głos oraz siedem głośników wysokotonowych. Znajduje się tam też chipset A8, czyli ten sam, który znajdziemy w przypadku iPhone 6. HomePod posiada również świadomość przestrzenną – potrafi automatycznie wykrywać przestrzenie wewnątrz danego pomieszczenia, po czym dostosowuje dźwięk zgodnie z potrzebami, aby zapewnić lepsze doznania.

HomePod jest inteligentnym urządzeniem, a to za sprawą integracji z Apple Music i Siri. Tak więc dziękit emu będziemy mieć dostęp do całej biblioteki utworów oraz swoich ulubionych list. Siri również dostosuje się do swojego zadania i będzie ekspertem od muzyki. Będzie wstanie udzielić odpowiedzi na pytania o wykonawcę danego utwory, czy też tytuł. Będzie też mogło zagrać odpowiedni gatunek muzyki. Oczywiście odpowie też na inne pytania o najnowsze wiadomości, wyniki sportowe pogodę, ale ustawi też powiadomienia, terminy w kalendarzu, czy przetłumaczy dane frazy. HomePad może służyć jako centrum sterowania urządzeniami w HomeKit, a więc inteligentnymi akcesoriami, które znajdują się w domu.

Urządzenie trafi na półki sklepowe dopiero w grudniu 2017 roku, a pierwszymi rynkami będą Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Australia. Cena HomePad to 349 dolarów, a więc niecałe 1400 złotych. Dostępne kolory to biały i szary.

Author

Udostępnij