Strona głównatechnologiaPrefabrykacja - wytwarzanie produktów z elementów

Prefabrykacja – wytwarzanie produktów z elementów

AUTOR

Kategorie

Prefabrykacja, jak sama nazwa wskazuje, dotyczy wytwarzania przedmiotów, które jeszcze nie stanowią gotowego produktu. Są to bowiem materiały, które są elementami składowymi większych budowli bądź przedmiotów. Powstałe w ten sposób przedmioty noszą nazwę „prefabrykantów”. Nie jest to nic innego jak półprodukt, który posłuży do montażu np. na placu budowy. Najczęściej są to elementy stalowe, drewniane, żelbetowe i inne.

Zalety prefabrykacji

Największym atutem tych materiałów jest szybkość ich wytwarzania oraz możliwość ekspresowego montażu. Inną ważną cechą jest ich wielkość, która niemożliwa byłaby do osiągnięcia na placu budowy. Jeśli budowlańców gonią terminy realizacji projektu to również nieoceniona staje się wówczas prefabrykacja, która poza montażem nie zależy od warunków atmosferycznych. Korzystając z tej metody klienci mają pewność, iż materiały te zostały wykonane z mistrzowską precyzją.

Wady prefabrykacji

Niewątpliwie jest więcej zalet niż wad prefabrykacji, nie mniej jednak zdarzają się i te drugie. Podstawową niedogodnością jest transport elementów ponadnormatywnych, a także klawiszowanie płyt stropowych.

Którą firmę wybrać?

Zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym funkcjonuje ogromna liczba firm, które zajmują się tą branżą. Wpisując w popularne wyszukiwarki frazę „prefabrykacja śląsk” ukazuje się wiele różnych przedsiębiorstw. Jednym z nich jest elmax-hurt, która zajmuje się prefabrykacją rozdzielnic. Ściślej rzecz ujmując, w skład tego działu wchodzą rozdzielnice elektryczne w pełnym zakresie prądowym, rozdzielnice budowlane, złącza kablowe, pomiarowe oraz kablowo – pomiarowe, szafy sterownicze, a także tablice licznikowe.

Na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim na kwalifikacje pracowników oraz indywidualne podejście do klienta. Firma powinna parać się m.in. doradztwem technicznym, projektowaniem, montażem, dokumentacją powykonawczą, dostawą do klienta oraz serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym. Warto zorientować się także czy przedsiębiorstwo ma konkurencyjne ceny i czy współpracuje z partnerami z branży.

Author

Udostępnij