Strona głównatechnologiaProgramy antywirusowe na windowsa

Programy antywirusowe na windowsa

AUTOR

Kategorie

Podczas pracy przy komputerze bardzo ważnym elementem jest jego ochrona przed wirusami, szkodliwym i złośliwym oprogramowaniem, spayware, malware itp. Odpowiednie zabezpieczenie naszego komputera pozwoli na bezpieczną pracę, uniemożliwi także wypłynięciu do internatu naszych poufnych danych. Do ochrony komputera służą między innymi programy antywirusowe, które posiadają bazy wirusów, a tym samym potrafią rozpoznać niebezpieczne dla nas pliki, informując o tym użytkownika. Najbezpieczniejsze programy antywirusowe to legalne programy, w które nie interweniowali hakerzy.

Użytkownicy mogą korzystać z wersji płatnych oraz bezpłatnych. Darmowe antywirusowe programy do pobrania dostępne są na stronie producentów, który zawsze umieszcza informację, że ta, czy Inna wersja programu jest dostępna w wersji bezpłatnej. Wiele z nich dostępnych jest w polskich wersjach językowych, co znacznie ułatwia użytkownikowi optymalne ustawienie bezpieczeństwa komputera. Zaleca się także, aby komputer był systematycznie skanowany przez programy antywirusowe, a większość z nich ma już automatycznie ustawione w opcjach, aby rozpocząć skanowanie w określony dzień o określonej godzinie. Użytkownik może zmienić tę opcję i przystosować do własnych potrzeb. Coraz większą popularnością wśród użytkowników komputerów cieszą się programy portale, czyli bezinstalacyjne wersje programów. Programy pełne wersje charakteryzują się tym, iż do ich prawidłowego działania niezbędna jest instalacja, natomiast programy portale instalacji tej nie wymagają: użytkownik otwiera program i bez instalowania może na nim pracować.

Powszechnie wiadome jest, że duża ilość zainstalowanych programów spowalnia pracę systemu operacyjnego, a czasami nawet powoduje konflikty między niektórymi programami, dlatego doskonalą alternatywą są waśnie programy portale. Tego typu programy sprawdzają się także wtedy, kiedy mamy niewiele miejsca na partycji systemowej i nie chcemy, aby instalowanie danego programu zabierało dodatkowe obszary twardego dysku, a także wtedy, kiedy jakiś program używamy od czasu do czasu. Programy por gable można zrobić samodzielnie, ponieważ służą do tego odpowiednie programy, jednak powinny to robić osoby, które posiadają należytą wiedzę w tej kwestii. Łatwo możemy się zorientować, kiedy mamy do czynienia z programem portale, ponieważ zawsze przy jego wersji znajdziemy słowo „portale”. Programy portale charakteryzuje przede wszystkim prostota oraz wygoda, często także zajmują znacznie mniej miejsca od programów, wymagających instalacji.

Zagłębiając się w sfery Windows download należy równolegle zaopatrzyć się z pogramy, które będą ochraniać nasz system. Jest to niezmiernie ważne, aby funkcjonował bez zarzutów. Zaniedbanie tej sprawy grozi utratą danych oraz uszkodzeniem całego dysku twardego. Musimy wtedy posiadać specjalny program do ochrony. Na szczęście, Internet jest miejscem, gdzie umieszczone są niezliczone ilości przeróżnych programów antywirusowych. Zapewniają one godne zabezpieczenie. Najczęściej są to programy za free. Zdarzają się jednak instalki, które ściąga się odpłatnie. Wymagane może być wykupienie konkretnej licencji. Dopiero po jej wykupieniu, program może prawidłowo działać. Z tego względu należy sprawdzać i zwracać uwagę na opisy oraz recenzje. Antywirusy wykrywają i usuwają niebezpieczne szkodniki. Przede wszystkim stanowią barierę dla ich rozprzestrzeniania się. Wyposażone są w monitor oraz skaner. Monitor odpowiedzialny jest za monitoring, to znaczy, że sprawdza i rejestruje wszystkie „posunięcia” na komputerze. Skaner, jak sama nazwa mówi przeszukuje pliki, zarazem cały dysk, w celu odnalezienia obiektu zagrażającego. Często posiadają ważne zapory sieciowe, czyli firewall.

Zabezpieczają i kontrolują działania w sieci. Nie posiadając programu antywirusowego, możemy skorzystać ze skaneru online. Jest to szybki sposób na sprawdzenie stanu swojego systemu. Programy do nagrywania to część podstawowa, jaka zajmuje nasz dysk na komputerze. Jest to priorytetowa jednostka, bez której nie byłoby zarejestrowanych danych. To one powielają wszelkie informacje. Wyróżniamy programy do obróbki zdjęć oraz filmów. Mogą dotyczyć też muzyki. Inne programy to np. programy firewall. Całkiem inną kategorię stanowią urządzenia przenośne, które nie wymagają od nas dodatkowych instalacje. Przykładem są nawigacje gps.

Być nie może nie każdy wie, iż istnieją w Internecie oddzielne pliki, zawierające nawigację satelitarną. Na nasze żądanie wyznacza ona dokładną trasę przejazdu. Umożliwia również zlokalizowanie miejsc postojowych oraz przybliżonych odległości od jednego do drugiego stanowiska. Posiadają specjalne mapy do gps. Lepsze z nich mogą nawet wykazywać obecności autostrad, dróg ekspresowych a nawet obwodnic. Wystarczy poprzeglądać i porównać dostępne nawigacje. Dobierzmy taką, aby bez problemu, bezpiecznie zaplanować plan podróży. Musi być też bardzo dokładna. Istnieje wiele gps-ów, które wprowadzają jedynie w błąd kierowców. Z takimi sytuacjami także trzeba się liczyć. Możemy niepotrzebnie nadrobić kilometry lub nawet całkowicie zabłądzić. Po drodze należy wszystko weryfikować z atlasami samochodowymi oraz mapami poszczególnych miast.

Author

Udostępnij